آرشیو یک‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۲
جامعه
۱۳

طرح ویژه پلیس برای «برخورد با سارقان دام و طیور»

شرق: معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از افزایش 37 درصدی کشف سرقت احشام در سه ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: اولین مرحله طرح عملیاتی مقابله با سارقان احشام در سراسر کشور اجرا شد.

سرهنگ رضا موذن اظهار کرد: با وجود اینکه درصد ناچیزی از کل سرقت ها به سرقت احشام برمی گردد، اما بی توجهی و رعایت نکردن دامداران به نکات ایمنی، افراد فرصت طلب را واداشته تا با سوءاستفاده از این شرایط دست به سرقت دام بزنند.

وی افزود: در این راستا معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به منظور کنترل این گونه سرقت ها از اول سال جاری اولین مرحله طرح عملیاتی مقابله با سارقان احشام را با همکاری سایر یگان های عملیاتی موثر در طرح به مدت دو روز اجرا کرد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: در این طرح بر استفاده از ظرفیت همکاری های مردمی، پایش محل های دادوستد احشام و نیز اطلاعات کشتارگاه ها و مراکز خرید و فروش دام و مراکز عرضه عمده محصولات دامی در سراسر کشور تاکید و رصد شد که در نتیجه اجرای این طرح تعدادی از سارقان دستگیر، 918 راس دام و طیور کشف و در نهایت منجر به بستن 222 فقره پرونده سرقت احشام شد. موذن با بیان اینکه کشف سرقت احشام نیز در سه ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد افزایش داشته، گفت: این طرح در مقایسه با دوره قبلی اجرای آن 46 درصد افزایش دستگیری و 127 درصد افزایش کشفیات داشته است. براساس اعلام سایت پلیس، او با بیان اینکه همکاری برخی از سازمان های مربوطه در جلوگیری از سرقت احشام تاثیر بسزایی دارد، گفت: لازم است سازمان های مسئول تکمیل تجهیزات الکترونیکی لازم را در دستور کار خود قرار دهند تا در صورت سرقت احشام، بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن سارقان را شناسایی کنیم و آنان را در اجرای رفتارهای مجرمانه خود ناکام بگذاریم.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا نسبت به به کارگیری افرادی مورد اعتماد برای نگهبانی دام ها و برای جلوگیری از سرقت احشام به دامداران توصیه کرد و گفت: محل نگهداری احشام را به سیستم های پیشگیری از سرقت از جمله دوربین های مداربسته مجهز کنید و حتما با مشاهده هرگونه فرد یا خودروی مشکوک در نزدیکی محل نگهداری احشام با پلیس 110 تماس بگیرید.