آرشیو یک‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۲
جهان
۱۵

رویداد

پس گرفتن گزینه پیشنهادی از سوی ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در پی انتقاد از بی کفایتی جان راتکلیف، نامزد انتخابی اش برای مدیریت نهاد امنیت ملی، مجبور به لغو نامزدی او شده است. او در حساب توییتری خود نوشت به این نماینده گفته روند تایید نامزدی و پوشش خبری رسانه ها او را «بیچاره» خواهد کرد.

چین آماده نبرد تجاری با آمریکا

سفیر جدید چین در سازمان ملل هشدار داد اگر ایالات متحده خواهان جنگ تجاری با پکن است، دولت چین هم آماده چنین نبردی است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ژانگ جون، سفیر جدید چین در سازمان ملل، همچنین گفت این تنش تجاری می تواند باعث ضربه زدن به روابط بین دو کشور درباره مسئله کره شمالی شود.

دیدار وزرای خارجه عراق، اردن و مصر

وزارت خارجه عراق از دیدار قریب الوقوع وزیران خارجه این کشور با همتایان اردنی و مصری خود در بغداد خبر داد. «احمد الصحاف»، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق، در بیانیه ای اعلام کرد وزیران خارجه سه کشور در نشست خود در بغداد درباره مبارزه با تروریسم، سرمایه گذاری اقتصادی در عراق و حمایت از بازسازی مناطق آسیب دیده در جنگ داعش گفت وگو خواهند کرد.

شکایت 13 ایالت آمریکا از ترامپ

13 ایالت آمریکا با هدایت دادستان های ایالت های کالیفرنیا و نیویورک از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، شکایت کردند که قانون مربوط به کاهش آلایندگی خودروها را که در دوره باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین این کشور، تصویب شده بود، نقض کرده است.

برنامه تل آویو برای احداث 2 هزار و 400 واحد مسکونی

جنبش چپ گرای «صلح اکنون» اعلام کرد کمیته «برنامه ریزی و ساخت و ساز» وابسته به اداره مدنی اسرائیل در کرانه باختری و قدس شرقی برای ساخت دوهزارو 430 واحد مسکونی تلاش خواهد کرد.

اخراج مشاور ارشد پمپئو

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پولیتیکو، کرون اسکینر، مدیر برنامه ریزی انسانی وزارت خارجه آمریکا و از مشاوران ارشد مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور، به خاطر استایل مدیریتی توهین آمیزش برکنار شد.

افشای جزئیاتی از سرنوشت دختر حاکم دوبی

سایت نیوزکام استرالیا در گزارشی جزئیاتی را درباره شمسه آل مکتوم، دختر حاکم دوبی که در 18سالگی از کاخ پدرش فرار کرد اما بعدا در منطقه کمبریج انگلیس پیدا و به دوبی بازگردانده شد، منتشر کرد. در این گزارش آمده که او در معرض حبس و شکنجه قرار گرفته است.

بازجویی از دانشجویان آمریکایی

پلیس فدرال آمریکا از دانشجویان آمریکایی شرکت کننده در یک آکادمی سرشناس چینی بازجویی می کند تا بفهمد آیا آنها با عاملان اطلاعاتی چینی در جریان حضورشان در این کشور تماس داشته اند یا خیر.

درخواست کره شمالی برای برگزاری فوتبال

کره شمالی برای میزبانی بازی راهیابی به جام جهانی 2022 که با کره جنوبی انجام خواهد داد، اعلام آمادگی کرده است؛ این اقدام می تواند امکان بازی تیم های فوتبال دو کشور را در خاک کره شمالی پس از 30 سال فراهم آورد.