آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
اقتصاد
۳

تفاوت سراتوی ما و سراتوی خارجی ها!

خودروی سراتو به دلیل سابقه تولید یکی از مدل های آن در ایران از محصولات خارجی معروف در ایران است. خودروی سراتو با پلتفرم اولیه در سال 2008 (1387) وارد بازار جهانی شد. در سال 2010 این خودرو با شکلی که اکنون در ایران تولید می شود به بازار آمد و تقریبا هر سال ظاهر جدیدی داشت.

در سال 2011 ظاهر خودروی سراتو تغییر نکرد اما برخی آپشن ها روی آن نصب شد که یکی از این موارد بزرگ شدن مانیتور آن بود. در سال 2012 امنیت این خودرو بیشتر شده بود اما همچنان ظاهر قبلی خود را حفظ کرد. سال 2013 سیستم صوتی و سانروف چند حالته این خودرو تغییر کرد. در سال 2014 این خودرو با شکلی متفاوت به بازار آمد که نظر بسیاری از خودروسواران را جلب کرد. تفاوت این مدل با نمونه قبلی آن بسیار متفاوت بود. از سیستم طراحی بیرون گرفته تا طراحی داخل آن. در این مدل، اهرم دنده پشت فرمان تعبیه شده بود و سیستم ضبط و مانیتور و سانروف با تغییرات زیادی همراه بود. رینگ این مدل هم پهن تر و به روزتر از مدل های قبلی آن بود.

مدل 2015 سراتو توانست پنج ستاره ایمنی جهان را پاس کند و از نظر ظاهری تقریبا شبیه مدل 2014 بود؛ اما در برخی موارد سراتوی 2015 نظر مشتریان را جلب کرد. زمانی که دارنده خودرو با ریموت نزدیک خودرو می شد، چراغ های زیر آینه خودرو به صورت خودکار روشن می شدند. همچنین یک چراغ پشت دستگیره راننده تعبیه شده بود که به زیبایی این خودرو اضافه می کرد. در مدل 2016 سیستم تهویه مطبوع و مانیتور دوباره تغییر کرد که مورد توجه مشتریان قرار گرفت. مدل 2017 متقاضیان زیادی داشت. این خودرو با ظاهری جدید در بخش چراغ جلو و چراغ های روز که به کنار چراغ منتقل شده بودند و چراغ عقب که دو خط موازی را تشکیل می دادند به بازار آمد. در سال 2018 دوباره چراغ عقب آن تغییر کرد و سیستم چراغ مه شکن جلو و عقب تقویت شده بود اما تا اینجای کار خبری از افزایش قیمت نبود.

اما در مورد سراتوی تولیدی در ایران امکاناتی نظیر سانروف، ایربگ های جانبی، آینه های برقی تاشو، سیستم کنترل کشش و پایداری موسوم به ESP، استارت دکمه ای، سنسور دنده عقب و گرم کن صندلی ها که حتی در نسخه دوم اصلی نیز وجود دارند، از این خودرو حذف شده اند. در حالی که بیشتر این امکانات در سراتو 2017 نسل سوم و حتی اغلب خودروهای چینی که حسابی بازار رقابت را در دست دارند نیز دیده می شوند. تقریبا هیچ خودروساز خارجی نیست که به بهانه کاهش قیمت از امکانات و تجهیزات ایمنی محصولات خود بکاهد. جالب است که سایپا با کم کردن دو کیسه هوای جانبی تنها دو ایربگ را برای سرنشینان جلو در نظر گرفته است. افزون بر این، سیستم کنترل کشش و پایداری موسوم به ESP که در کنترل و حفظ ثبات خودرو در زمان پیچیدن و افزایش ایمنی و فرمان دهی نقش مهمی دارد نیز از سراتو سایپا ناپدید شده اند و طراحان این شرکت تنها به امکاناتی نظیر سیستم ترمز ضدقفل ABS و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD بسنده کرده اند. برای تعجب بیشتر تنها کافی است نگاهی به کابین سراتو سایپا و سراتو 2017 نسل سوم بیندازید. در سراتو سایپا خبری از آن طراحی دوست داشتنی و منسجم سراتو نسل سوم با صندلی راحت، فرمان و دنده ای خوش دست و دکمه ها و کنترلرهای با موقعیت مناسب نیست. آنچه در اتاقک سراتو سایپا مشاهده خواهید کرد یک خودرو با صندلی های روکش پارچه و داشبوردی ساخته شده از پلاستیک خشک با طراحی ناشیانه دو رنگ و ساده است که فضای خالی میانه آن و فرم یکنواخت دکمه ها شما را به یاد خودروهای زیر صد میلیون می اندازد! این سادگی و بی روحی هنگامی که به فرمان این خودرو نگاهی بیندازید بیشتر هم می شود. جالب تر این که حتی در نسخه آپشنال این خودرو نیز خبری از نمایشگر لمسی و روکش چرمی صندلی ها نیست.