آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
ورزش
۴

رسانه های قطری اعلام کرده اند امید ابراهیمی به احتمال زیاد در قطر می ماند

سپاهان، ناامید شد!

سعید اکبری

 امید ابراهیمی، هافبک دفاعی تیم ملی از باشگاه الاهلی جدا شد و به زودی قرارداد جدیدی با یک باشگاه قطری امضا می کند. این بازیکن بعد از توافق با مسوولان تصمیم گرفت جدا شود. البته تا زمانی که امید ابراهیمی امضا نکند و رضایت ندهد، باشگاه الاهلی نمی تواند مدافع استرالیایی خود را به خدمت بگیرد. این باشگاه به تازگی موفق شده با یک بازیکن از این کشور به توافق برسد.

 ماجرای جدایی امید چه بود؟

امید ابراهیمی فصل گذشته عملکرد خوبی در لیگ قطر داشت. او در پایان فصل جزو بهترین بازیکنان تیمش بود. حتی مسوولان الاهلی به او پیشنهاد دادند تا یک فصل اضافه تر قراردادش را تمدید کند و با آنها دو ساله ببندد. منتها امید ابراهیمی این مساله را قبول نکرد. وقتی ماجرای جدایی امید از الاهلی در رسانه های قطری اعلام شد، همه تعجب کردند که چرا با وجود عملکرد خوب، این بازیکن باید کنار گذاشته شود؟

 تصمیم را اسپایر گرفت

فوتبال قطر به سبک جدید مدیریت می شود. در دو سه سال گذشته تصمیم گیری درباره جذب بازیکنان خارجی با اسپایر، مغز متفکر ورزش قطر بوده است. این کمپ یکی از مجهزترین و به روزترین کمپ های دنیاست و خیلی از تیم های بزرگ در آنجا اردو برگزار کرده اند. با تصمیم مسوولان رده بالای فوتبال قطر بنا شد تیمی از کارشناس ها خرید و فروش بازیکنان در قطر را به دست بگیرند، به شکلی که باشگاه ها دیگر در این زمینه مستقل نباشند و اسپایر باشد که در مورد خارجی ها برایشان تصمیم بگیرد. به عنوان مثال باشگاه ها نیازهای خود را به اسپایر می گویند و آنها تصمیم گیری می کنند که چه بازیکنی و از کجا جذب شود؟ درباره امید ابراهیمی هم اسپایر تصمیم گیری کرد. باشگاه الاهلی اخیرا بابت خط دفاعی خود ابراز نگرانی کرد. مسوولان این باشگاه به اسپایر گفتند نیاز به یک مدافع خارجی دارند. آنها به تازگی یک هافبک از نیوکاسل انگلیس جذب کرده اند و در خط میانی سه هافبک وسط دارند. به همین دلیل اسپایر تصمیم گرفت امید ابراهیمی را به باشگاه دیگری منتقل کند تا جا برای مدافع استرالیایی باز شود.

 الوکره یا الخور

بعد از انتشار خبر جدایی ابراهیمی از الاهلی خیلی زود شایعه شد احتمالا او به ایران بازمی گردد. امید اما چنین قصدی ندارد. او با تصمیم اسپایر ظرف روزهای آینده به باشگاه جدیدی نقل مکان خواهد کرد. در روزهای اخیر شایعه شد باشگاه السیلیه او را می خواهد و احتمالا در آنجا با کریم انصاری فرد همبازی شود ولی این خبر صحت ندارد. منابع خبری در قطر فاش کردند امید ابراهیمی مذاکرات خوبی با باشگاه الوکره و الخور داشته است. او به احتمال فراوان به یکی از این تیم ها منتقل می شود.

الوکره به تازگی به لیگ ستارگان قطر صعود کرده و الخور هم جزو تیم های پایین نشین جدول است. ظاهرا اتفاقاتی که در باشگاه الاهلی رخ داده باعث شده تا ابراهیمی هم راحت تر تصمیم به جدایی بگیرد. کارهای انتقال این بازیکن تا حدودی نهایی شده است. احتمالا او امروز یا فردا به صورت رسمی قراردادش را با باشگاه الاهلی فسخ می کند تا به باشگاه جدیدش نقل مکان کند.

 ابراهیمی؛ فعلا سکوت

دیروز امید ابراهیمی ترجیح داد درباره وضعیتش صحبت نکند. او سکوت کرد و گفت، بعد از تعیین تکلیفش صحبت خواهد کرد. او در روزهای اخیر در تمرینات الاهلی حضور داشته و تمرینات آماده سازی خود را هم با آنها انجام داد.