آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
رسانه: شبکه
۷
خبر

آخرین وضعیت شهلا ریاحی

فرزند «شهلا ریاحی» نسبت به وضعیت فعلی مادرش ابراز نگرانی کرد و گفت این روزها او نه ما را می شناسد، نه می تواند غذا بخورد و نه می تواند سخن بگوید.

بیشتر بچه های دهه 50 و 60 مجموعه خاطره انگیز «در خانه» را به یاد دارند. مجموعه ای ویژه کودکان و نوجوانان که آن زمان از شبکه دو سیما پخش می شد. شهلا ریاحی آخرین بار سال 81 به ایفای نقش در سریال مهمان پذیر طوبی پرداخت و سال هاست که از دنیای هنر به دور است.

اما در این باره منوچهر ریاحی، فرزند شهلا ریاحی در گفت وگو با فارس درباره آخرین وضعیت مادر خود بیان کرد: من در زندگی هرچه دارم مدیون مادرم هستم حتی مدرک دکتری خود را مدیون مادرم هستم. مادرم در حال حاضر در پانسیونی خصوصی پرستاری می شوند و وضعیت چندان مساعدی ندارند.

وی افزود: مادرم به دلیل کهولت سن نیاز به پرستاری مداوم دارد و به همین دلیل ما برای این که بتوانیم به خوبی از پس مراقبت های ایشان بر بیاییم، مادر را به پانسیونی شبانه روزی بردیم که در حال حاضر آنجا بستری هستند و به خوبی در این محل از ایشان مراقبت می شود.

 ریاحی ادامه داد: مادر تا به حال چند بار تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و من برای تامین مخارج ایشان حتی مجبور شدم خانه و خودروی خود را بفروشم و همچنان مقروض هستم. البته من فرزند ایشان هستم و وظیفه ام را انجام داده ام اما مگر ایشان هنرمند این مملکت نیستند؟ پس چرا هیچ کس در این مدت از ایشان سراغی نمی گیرد و جویای حالشان نمی شود؟

وی تاکید کرد: در این مدت فقط یک بار خانه سینما حال مادر را پرسیده ولی سازمان صداوسیما به هیچ عنوان پیگیری درباره احوالشان نداشته است. این خیلی بد است که هنرمندان ما تا وقتی که روی پا هستند و کار می کنند مورد توجه قرار دارند. منوچهر ریاحی ادامه داد: مادرم این روزها علاوه بر زخم بستر، قدرت بلع خود را از دست داده است. معده او عمل شده و بالاتر از معده وسیله ای قرار داده اند که غذای میکس شده از طریق آن به معده شان منتقل می شود. نه می توانند حرف بزنند و نه ما را می شناسند. هر بار که به دیدنش می رویم بدون هیچ واکنشی نگاهمان می کند. او حتی نمی تواند جواب سلام مان را بدهد. امیدوارم هرچه زودتر حالشان خوب شود. وی در پایان گفت: مادرم پیش از این نیز دچار آلزایمر شده بودند و خیلی ما را نمی شناختند ولی ما تلاش کرده ایم وظایف فرزندی خود را انجام بدهیم. متاسفانه گاهی تصویری از مادرم به بهانه های مختلف در فضای مجازی منتشر می شود که باعث دلخوری ماست و من فکر می کنم حتی خود مادر نیز از این اتفاق خوشحال نباشند. خواهش می کنم هنرمندان که به دیدار ایشان می روند، یا افراد دیگری از انتشار تصاویر ایشان اجتناب کنند.