آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
حوادث
۱۹

قتل مادر و دختر قبل از سفر ترکیه

زن میانسال و دختر نوجوانش قبل از سفر به ترکیه در خانه شان در غرب تهران خفه شدند. پدر خانواده، به عنوان مظنون بازداشت شده است.

به گزارش خبرنگارجنایی جام جم، ساعت 20 و 30 دقیقه یکشنبه بیستم مرداد امسال مردی با پلیس تماس گرفت و از قتل همسر و فرزندش در طبقه دوم ساختمانی چهارطبقه در بلوار فردوس پایتخت خبر داد. ماموران کلانتری شهرزیبا با حضور در محل و یافتن اجساد در خانه موضوع این جنایت را به بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی پایتخت گزارش کردند. تیم جنایی و بازپرس کشیک قتل زمانی که وارد محل جنایت شدند، مشاهده کردند وسایل خانه به هم ریخته بود اما به نظر می رسید سرقتی انجام نشده است. جسد مادر44 ساله خانواده و دختر 13 ساله اش روی تختخواب در اتاق خواب هایشان افتاده بود. بررسی های تیم جنایی نشان داد این مادر و دختر براثر خفگی با دست به قتل رسیده اند و از مرگ آن دو 8 ساعت می گذرد . با هماهنگی قضایی، اجساد به پزشکی قانونی منتقل شد. پرونده ای در این باره در دادسرای جنایی تهران تشکیل و ماموران با دستور قضایی به تحقیق از پدر 50 ساله خانواده پرداختند.

وی به افسر تحقیق گفت: مقتول دخترخاله ام بود که سال 78 با هم ازدواج کردیم و ثمره زندگی مان همین دختر نوجوان بود. همسرم خانه دار بود و من در شرکت خودروسازی کار می کنم. چون تعطیلات تابستانه مان شروع شده بود، قرار بود بعد از پایان کار به خانه برگردم، وسایلمان را جمع کنیم و به خانه خواهرم در تبریز برویم و از آنجا به ترکیه سفر کنیم. هنگام ظهر از محل کارم به خانه آمدم. همراه دختر نوجوانم وسایل سفرمان را جمع کرده و به پارکینگ برده و در صندوق عقب خودرویم گذاشتیم.

پدر خانواده ادامه داد: آماده سفر شدیم اما جلسه فوری کاری در شرکت پیش آمده بود و مجبور شدم به محل کار برگردم. بعد از پایان کارم چندبار با خانه مان و شماره تلفن همسرم تماس گرفتم که پاسخگو نبود. با برادرم تلفنی حرف زدم و خواستم برای پیگیری موضوع به خانه مان برود که او با رفتن به آنجا متوجه شد در آپارتمان نیمه باز است و کلید نیز پشت در است.  او با جسد خانواده ام روبه رو شده و به من خبر داد، من هم خودم را به خانه رساندم و با پلیس تماس گرفتم. نمی دانم چه کسی همسر و دخترم را کشته است. من با زنم اختلاف آنچنانی نداشتیم.

سرهنگ سرافراز احمدی، رئیس کلانتری شهرزیبا در این باره گفت: اعضای این خانواده از هشت سال قبل به این ساختمان آمده بودند و به گفته اهالی با هم درگیری نداشتند. در بررسی خانه، آثار به هم ریختگی دیده می شد، اما وسیله ای سرقت نشده بود. شواهد نشان می داد این به هم ریختگی ساختگی است. با دستور قضایی، پدر خانواده به عنوان مظنون دستگیر شد و تحقیقات از او در اداره دهم پلیس آگاهی ادامه دارد.