آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
حوادث
۱۹

بخشش برادرکش 15 ساله

پسر 15ساله که در درگیری با برادر بزرگش وی را با یک ضربه چاقو کشته بود با رضایت اولیای دم از جنبه عمومی جرم محاکمه می شود.

به گزارش خبرنگار جام جم، رسیدگی به این پرونده از ساعت 10 سیزدهم بهمن 97 به دنبال فوت پسر 20 ساله ای به نام اردشیر در بیمارستان الغدیر در دستور کار پلیس قرار گرفت. یک زن و مرد میانسال که بسیار هراسان بودند پیکر نیمه جان اردشیر را به بیمارستان الغدیر منتقل کرده و ادعا کردند او مقابل خانه شان در تهرانپارس از سوی چند مرد ناشناس مورد حمله قرار گرفته و زخمی شده است. تلاش پزشکان برای نجات پسرجوان بی نتیجه ماند و وی روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد. پدر و مادر مقتول گفتند پسر 15 ساله شان به نام ارشیا برادرش را کشته است.به این ترتیب ارشیا بازداشت شد و قتل را گردن گرفت. وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: شب قبل از این ماجرا دیر به خانه برگشتم و برادر بزرگم اردشیر از این ماجرا عصبانی شد و مرا کتک زد .صبح وقتی از خواب بیدار شدم متوجه شدم گوشی تلفن همراهم بالای سرم نیست. به مادرم گفتم به برادرم بگوید تلفنم را برگرداند و گرنه به مدرسه نمی روم. همان موقع اردشیر که از صدای جر و بحث من و مادرم بیدار شده بود بالای سرم آمد و به من سیلی زد. ما با هم درگیر شدیم و مادرم همان موقع مرا از خانه بیرون انداخت. من مقابل خانه نشستم و منتظر بودم مادرم کیف مدرسه ام را به من بدهد که یکباره صدای جیغ مادرم را شنیدم. من که ترسیده بودم به سوپرمارکت مقابل خانه رفتم و از آنجا چاقو برداشتم. در راه پله ها اردشیر را دیدم. او با دسته جاروبرقی به من حمله کرد و چند ضربه زد. من برای ترساندن او چاقو را به سمتش گرفتم و او را هل دادم. ما با هم گلاویز شدیم که هر دو به زمین افتادیم. برادرم روبه روی من نشست و مشت و لگد به صورتم زد. من هم برای این که از دست او فرار کنم یک ضربه به سینه اش زدم .

با اعتراف های پسر نوجوان، وی به کانون اصلاح و تربیت منتقل شد. در این میان پدر و مادر وی با اعلام رضایت از قصاص گذشتند. آنها گفتند حاضر به قصاص پسر کوچک شان نیستند. به این ترتیب پرونده به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران -که ویژه رسیدگی به جرایم اطفال است - فرستاده شد تا به زودی ارشیا به جرم جنایت خانوادگی از خود دفاع کند.