آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
حوادث
۱۹

تلنگر

کشف جسد بانوی کوهنورد

پس از گذشت پنج روز جست وجو برای یافتن بانوی کوهنورد مفقود در دماوند پیکر او در ارتفاع 5100 متری پیدا شد.

به گزارش جام جم، فرناز دولتخواه 17 مرداد همراه یک گروه 20 نفره برای صعود قله دماوند از جبهه شمال شرقی اقدام کرده بود. او به دلیل خستگی به همراه یکی از اعضای گروه کمی با فاصله از گروه اصلی به سمت پایین حرکت می کنند و در مسیر یخچال شمال شرقی سقوط می کنند.

حمید مساعدیان رئیس بخش امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی با اعلام این خبر گفت: پس از سقوط براساس اظهارات همراه خانم دولتخواه هر دو کوهنورد مصدوم می شوند با این وجود خانم دولتخواه اعلام می کند به دلیل جا ماندن کوله پشتی اش باید دوباره صعود کند، همراه خانم دولتخواه ایشان را رها می کند و به سمت پایان قله حرکت می کند.

عصر دیروز و پس از پنج روز جست وجو، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از کشف جسد این کوهنورد خبر داد و گفت: عصر جمعه جسد خانم فرناز دولتخواه در ارتفاع 5100 متری جبهه شمال شرقی دماوند شناسایی شد و علی رغم شرایط جوی نامطلوب عملیات انتقال جسد به ارتفاع پایین آغاز شده است.

پرواز 2 قلب برای پیوند

اعضای بدن دو جوان یزدی که مرگ مغزی شده بودند، به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.

به گزارش جام جم، حسین قاسمی افزود: نوزده و بیستمین اهدای عضو در سال 98، با ایثار و فداکاری دو بیمار مرگ مغزی 18 و 35 ساله در بیمارستان شهید دکتر رهنمون یزد به وقوع پیوست.همچنین اورژانس هوایی کشور روز جمعه برای چهارمین انتقال قلب اهدایی در سال 98 راهی یزد شد تا قلب اهدایی دو بیمار مرگ مغزی را به تهران بیاورد و به دو بیمار نیازمند پیوند زده شود.این عملیات با همکاری اداره پیوند وزارت بهداشت صورت گرفت.با این اقدام خداپسندانه و رضایت خانواده ها، دو کلیه این بیماران در استان یزد و دو کبد در بیمارستان شیراز نجات بخش جان هموطنان شد.

دفن سگ به جای کودک

عاملان تدفین سگ در یکی از مساجد سنگر شناسایی و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سرهنگ احمدنقدپور، فرمانده سپاه ناحیه سلمان رشت دیروز در تشریح این ماجرا گفت: عاملان دفن سگ در یکی از مساجد بخش سنگر شهرستان رشت شناسایی و دستگیر شدند. زن سنگری چندی پیش همراه دو همدستش برای سگش مراسم تشییع گرفته و آن را به عنوان این که فرزندش است کفن پوشانده و در مسجد زادگاه پدری اش روستای امشه بخش سنگر دفن کرده بود.

هفته گذشته زنی با فریب دادن برادر یکی از هیات امنای مسجد شهید نارنجی روستای امشه بخش سنگر، سگ خود را کفن پوشانده و به عنوان فرزند خردسالش با حضور دوستان و اقوامشان در محوطه این مسجد به خاک سپرد. چند نفر از اهالی به این ماجرا مشکوک شدند که با اقدام نهادهای ذی ربط، پس از شش ساعت، نبش قبر شد.

قتل مرد افغان در برج در حال ساخت

مرد افغان هموطن خود را در برج در حال ساخت در محله شهرک غرب به قتل رساند و متواری شد.

به گزارش خبرنگار جنایی جام جم، ساعت 9 و 40 دقیقه دوشنبه 21 مرداد امسال یکی از ماموران کلانتری شهرک قدس با بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران تماس گرفت و از قتل مرد افغان 35 ساله در برج در حال احداث در شهرک غرب خبرداد. در تحقیقات اولیه مشخص شد، مرد افغان براثر اصابت نبشی بنایی به سر و گردنش به قتل رسیده و کمتر از 12ساعت از مرگ او می گذرد . با تحقیق از دوستان وی مشخص شد مقتول با یک تبعه افغان که به ساختمان آمده بوده درگیری داشته و به نظر می رسد او دست به جنایت زده باشد؛ چرا که از ساختمان در حال احداث رفته و ناپدید شده است.