آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۶۸۰
استان ها
۱۹

خبر استانی

ضرورت رفع مشکل تامین آب کشاورزی ری

روح الله حسین زاده - دنیای اقتصاد - شهرری : معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: تامین آب بخش کشاورزی، صنعتی و خدمات در دستور کار قرار دارد که ضرورت دارد با توجه به ظرفیت های کشاورزی و صنعتی شهرستان ری با برنامه ریزی منسجم و مدیریت جهادی مشکل آب شهرستان ری حل شود. احمد اسماعیلی راد با اشاره به مشکل تامین آب کشاورزان ری افزود: کشاورزان شهرستان ری یک قشر پرتلاش هستند و با مشکلاتی همچون تامین آب کشاورزی مواجه هستند که می توان با همکاری مجمع نمایندگان استان تهران، اداره کل امور آب استان تهران، شورای اسلامی و شهرداری تهران و فرمانداری ری مشکل اساسی کشاورزان درخصوص تامین آب را مرتفع کرد. فرماندار ویژه شهرستان ری ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالای کشاورزی و صنعتی شهرستان ری، در زمینه اشتغال فرصت های فراوانی وجود دارد و باید از این ظرفیت ها به نحو مطلوبی استفاده کرد.

جابه جایی 8/ 2 میلیون تن کالا در بنادر غرب هرمزگان

دنیای اقتصاد - بندرعباس : مدیر بنادر و دریانوردی لنگه گفت: حدود 8/ 2 میلیون تن انواع کالا در بندر لنگه جابه جا شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب اظهار کرد: در چهار ماه نخست سال جاری، در مجموع 2 میلیون و787 هزار و 213 تن انواع کالا در بنادر غرب استان هرمزگان با مرکزیت بندر لنگه تخلیه و بارگیری شد. وی افزود: از مجموع کالای جابه جا شده در این بنادر، 612 هزار و 745 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 2 میلیون و 174 هزار و 468تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

عسکری نسب با اشاره به صادرات 256 هزار و 369 تن کالای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه به رقم 78 هزار و 157 تن رسید که رشد 3 درصدی داشته است. مدیر بنادر و دریانوردی لنگه حجم واردات غیرنفتی را 20 هزار و 438 تن اعلام کرد و افزود: این رقم در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته کاهش 35درصدی داشته است. وی خاطرنشان کرد: طی دوره زمانی یادشده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی به 114 هزار و 26 تن رسید که در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن، رشد29 درصدی را نشان می دهد و عمده این محموله های ترانزیتی خودرو بوده است. این مقام مسوول بندرلنگه را با توجه به موقعیت استراتژیک جغرافیایی و داشتن کمترین فاصله دریایی با بنادر کانونی منطقه از بنادر امارات متحده عربی، در زمره فعال ترین بنادر ترانزیتی ایران دانست و تصریح کرد: در 4 ماه سال جاری، این بندر با تخلیه 55 هزار و 647 دستگاه خودرو ترانزیتی از شناورهای دریایی همچنان دارای رکورد عملیاتی به لحاظ تعداد و بالا بودن سرعت تخلیه محموله های ترانزیتی در بنادر کشور است.