آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۶۸۰
مسکن و عمران
۷

ویژه

بدترین مناطق برای «پارک خودرو»

براساس اطلاعات منتشر شده در اطلس کیفیت زندگی شهر تهران مناطق 3، 10 و 6 به نسبت سایر مناطق، کمترین رضایت را از وضعیت ترافیک محله شان دارند. به گزارش خبرگزاری مهر، به تازگی گزارشی از ارزیابی کیفیت زندگی در کلان شهر تهران توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران منتشر شده که در بخشی از آن به موضوع رضایت وضعیت ترافیکی محله پرداخته شده است.

در این پیمایش از شهروندان خواسته شده تا رضایت خود را از وضعیت ترافیک در محله شان اعلام کنند. براساس اظهارنظر شهروندان کمترین رضایت از وضعیت ترافیک در مناطق شمالی و مرکزی تهران وجود دارد و ساکنان مناطق 3، 10 و 6 کمترین رضایت از وضعیت ترافیک در محله خود را اعلام کرده اند. در مقابل از نظر شهروندان بیشترین رضایت از وضعیت ترافیک در مناطق 22، 21 و 20 بوده است. در بین محله های تهران شهروندان ساکن زعفرانیه اوین، کاووسیه، محمودیه و سلیمانی- تیموری کمترین رضایت را از وضعیت ترافیک محله شان اعلام کرده اند و بیشترین رضایت در محلات المپیک، غزالی (منطقه 12)، نفت و کوهسار وجود دارد. در بخش دیگری از اطلس کیفیت زندگی شهر تهران به موضوع رضایت از جای پارک خودرو در محله پرداخته شده که براساس اطلاعات منتشر شده، ساکنان محلات غربی پایتخت معتقدند در محله شان راحت تر جای پارک پیدا می شود؛ اما مناطق مرکزی و شمالی در این خصوص نارضایتی بالایی دارند. براساس این اطلاعات رضایت کلی شهروندان تهرانی درخصوص پیدا کردن جای پارک پایین است، اما با این وجود بیشترین رضایتمندی مربوط به مناطق 22، 21 و 20 است و کمترین رضایت نیز در مناطق 10، 7 و 3 اعلام شده است. دهکده المپیک، شهرک دانشگاهی شریف در منطقه 22 و سپهر با بیشترین نمره رضایت و محله های کاووسیه، داوودیه، شمیران نو، امانیه و زعفرانیه کمترین رضایت را به دست آورده اند. رضایت از کیفیت پیاده رو ها در محلات نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که در این پیمایش به آن پرداخته شده است؛ رضایت کلی شهروندان تهرانی در این بخش کمتر از متوسط است. ساکنان مناطق 16، 22 و 20 بالاترین میزان رضایت را داشته و ساکنان منطقه های 10، 3 و یک نیز کمترین رضایت را ابراز کرده اند. در میان محله های شهرتهران، دانشگاه شریف، ارم، دریا، علی آباد جنوبی و بعثت بیشترین نمره را از جهت رضایت شهروندان از کیفیت پیاده رو به دست آورده اند و کمترین میزان رضایت نیز در محله های سلیمانی-تیموری، امامزاده قاسم، داوودیه، ولی آباد و زعفرانیه گزارش شده است.

افتتاح مترو هشتگرد در شهریور

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از متروی هشتگرد از پیشرفت فیزیکی 88 درصدی این پروژه خبرداد و گفت: آمادگی کامل برای بهره برداری از این پروژه در شهریورماه وجود دارد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حبیب الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، دیروز در حاشیه بازدید از متروی هشتگرد گفت: بدون سیگنالینگ پروژه متروی هشتگرد حدود 88 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر در مراحل نهایی کار به سر می بریم. به ویژه در بخش تجهیزات طی گفت وگو هایی که با معاون مسکن و ساختمان وزارتخانه داشتیم در نظر است تا هماهنگی بیشتری با شرکت بهره بردار برای تحویل مترو انجام شود. طاهرخانی افزود: شرکت بهره بردار باید برای بازدید از پروژه و انجام تست سبز در ایستگاه و همچنین خطوط و سایر زمینه ها اقدام کند. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: شرکت بهره بردار مترو همچنین باید زمان بهره برداری را اعلام کند که در این زمینه هماهنگی های لازم در حال انجام است.

وی درخصوص بهره برداری پروژه متروی هشتگرد در شهریور امسال اعلام کرد: بخش عمده کار باقیمانده مربوط به خرید و نصب تجهیزات است که انجام شده و هم اکنون در بخش نصب تجهیزات هستیم. طاهرخانی ادامه داد: نصب تجهیزات زمان زیادی نمی خواهد، اما تامین مالی فراوانی را نیازمند است که قطعا در یک ماه آتی برای بهره برداری آماده است. وی خاطرنشان کرد: شرکت بهره بردار، شرکت مترو است که باید برای بهره برداری نهایی اعلام نظر کند. همچنین بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد زیرسازی پروژه مترو کامل انجام شده است و در حال حاضر پروژه 88 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. به گفته داوود صفدری، پیشرفت فیزیکی ایستگاه هشتگرد 96 درصد است که درخصوص تامین تجهیزات همچنان کار در حال انجام است. صفدری افزود: بخش عمده ای از تجهیزات برای اتمام کامل این پروژه خریداری شده و برنامه ریزی ها برای بهره برداری از این مترو در حال انجام است.

بازبینی دوره ای جرثقیل های برجی پایتخت

مدیرکل معماری و ساختمان از اجرای طرح بازبینی جرثقیل های برجی پایتخت به منظور کاهش حوادث احتمالی ساخت و ساز در راستای طرح نگهداشت شهر در مناطق بیست و دوگانه پایتخت خبر داد.

به گزارش «ایسنا» مهدی صالحی با اشاره به حادثه اخیر سقوط جرثقیل ساختمانی در پایتخت گفت: با توجه به پروژه های عمرانی و ساخت وسازهای موجود در پایتخت، کارگاه های ساختمانی بسیاری نیز در این زمینه فعال هستند که مدیریت شهری به منظور ساماندهی و ایمن سازی این کارگاه ها طرح نگهداشت شهر را به مرحله اجرا درآورده و بازبینی و نظارت دوره ای بر جرثقیل های برجی (تاورکرین) در دستورکار قرار گرفته است. وی با اشاره به نزدیک شدن فصل پاییز و همچنین آغاز فصل بارش و وزش بادهای فصلی گفت: در طرح ساماندهی و ارتقای ایمنی کارگاه های ساختمانی علاوه بر بازبینی از جرثقیل های برجی، داربست های خارجی محوطه های کارگاهی ساختمانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.  صالحی بازرسی فنی و بررسی گواهینامه های بازرسی فنی جرثقیل های برجی و همچنین گواهینامه صلاحیت حرفه ای اپراتورها را ازجمله اقدامات ضروری و لازم خواند و افزود: حوزه های شهرسازی و معماری مناطق و نواحی موظف هستند با مراجعه حضوری به کارگاه های ساختمانی ضمن رویت اصل گواهینامه های مربوطه، درخصوص تطبیق اسناد با نوع فعالیت ، سال ساخت، ظرفیت، مکان،تاریخ اعتبار و همچنین تکمیل چک لیست های نظارتی مربوطه اقدام کنند. وی تاکید کرد: برنامه منظم و مداوم بازرسی و تعمیر و نگهداری برای هر جرثقیل طبق توصیه سازنده باید مدنظر کارفرمایان قرار گیرد و اگر در بازبینی های صورت گرفته مواردی مغایر با اسناد و استانداردهای فنی و ایمنی مشاهده شود با صدور اخطاریه و با رعایت ضوابط و مقررات از فعالیت کارگاه ها جلوگیری به عمل خواهد آمد.  وی از تهیه بانک اطلاعات جامع از جرثقیل های برجی پایتخت براساس بازرسی های فنی و ایمنی خبر داد و گفت: درصدد هستیم درآینده نزدیک کارگاه آموزشی برای مسوولان و پرسنل حوزه های شهرسازی و معماری نواحی و مناطق جهت آشنایی بیشتر با این موضوع برگزارکنیم.