آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۶۸۰
خودرو
۱۶

جهان خودرو

برقی ها پشت دروازه ژوهانسبورگ

 دنیای اقتصاد : بلومبرگ گزارش کرده است که غول های خودروسازی جهان نظیر فولکس واگن، بی ام و و نیسان برای بروز انقلاب خودروهای برقی در آفریقای جنوبی با مقامات این کشور درحال مذاکره هستند. مایک ماباسا، رئیس سازمان ملی تولیدکنندگان خودرو در آفریقای جنوبی در این باره می گوید: «صنعت خودروی ما در حال بررسی و طرح ریزی یک موضع واحد در برابر خودروهای برقی است تا پس از آمادگی، آن را در اختیار دولت قرار دهیم.» به گفته او یکی از اهداف برنامه مورد نظر متقاعد ساختن قانون گذاران برای کاهش تعرفه های 23 درصدی حمایت گرایانه دولت بر خودروهای وارداتی است. چالش دیگر اما ایجاد زیرساخت های ایستگاه های شارژ خودروهای برقی است؛ درحالی که صنعت برق دولتی آفریقای جنوبی خود درگیر یک بحران مالی جدی است. این صنعتگر خودروسازی آفریقای جنوبی بر این باور است که فناوری های جدید خارجی باید به این کشور وارد شوند تا روح تازه ای را در کالبد خودروسازی آن بدمند. آفریقای جنوبی البته همواره یکی از قطب های صادرات خودرو از برندهای مختلف ژاپنی تا اروپایی بوده است.

 
کاهش اقبال چینی ها به خودروهای پاک

 دنیای اقتصاد : بنابر گزارش خودروسازی چین، فروش خودروهایی که از سوخت های نوین استفاده می کنند و به نوعی دوستدار محیط زیست محسوب می شوند برای نخستین بار در دو سال گذشته با افت 7/ 4 درصدی در ماه جولای مواجه شد. چین بزرگ ترین بازار برای این خودروها را دارد که شامل محصولات تمام برقی، پلاگین هیبریدی و هیبریدی و خودروهای با سلول های سوختی می شود. در این ماه فروش این گروه از خودروها به 80 هزار دستگاه رسید. اما مجموع فروش خودرو در چین نیز طی این ماه کاهش 3/ 4 درصدی را به ثبت رساند و سیزدهمین ماه متوالی نزولی برای بازار چین را رقم زد. صنعت و بازار خودرو چین برای نخستین بار از دهه 90 میلادی، طولانی ترین مدت رکود خود را تجربه می کند؛ رکودی که کارشناسان مسبب آن را کاهش رونق اقتصادی چین و تنش های تجاری با واشنگتن می دانند. اما عاملی که مختص به کاهش فروش برقی ها است درواقع کاهش یارانه های دولتی برای خرید این خودروها بوده است.

 
عقبگرد جی ام در تولید کراس اوور

 دنیای اقتصاد : کراس اوورها، وانت ها و شاسی بلندها طی سال های اخیر با افزایش فروش مواجه شده اند و خودروسازان در تلاش هستند تا تولید سواری ها را که فروش کمتری دارند کاهش دهند. با این حال حتی این خودروها نیز از رکودی که صنعت خودرو را درگیر خود کرده، در امان نیستند. گفته می شود جنرال موتورز تصمیم دارد تولید در دو کارخانه آمریکای شمالی را به دلیل افت فروش، کاهش دهد. البته برخلاف خودروسازان دیگر که تولید سواری ها را کاهش داده اند، جنرال موتورز در پی کاهش تولید کراس اوورها است. این خودروساز تولید در کارخانه «سن لوئیز» در مکزیک و کارخانه «اینگرسول» در اونتاریو را کاهش خواهد داد. کاهش تولید در این دو کارخانه بر تولید مدل های «شورلت ترکس» و «جی ام سی ترین» تاثیر خواهد داشت. این اقدام به جنرال موتورز کمک می کند تا موجودی خود را با تقاضا هماهنگ کند. گفته می شود دلیل این اقدام، اشباع شدن بازار خودرو از کراس اوورها است. البته این مشکلات تنها مختص بازار آمریکا نیستند. این دو کارخانه برای بازارهای خارجی نیز خودروهایی تولید می کنند و افت فروش در این بازارها نیز مزید بر علت شده است.