آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۶۸۰
خودرو
۱۶

رویداد

بدهی100 هزار میلیارد تومانی خودروسازان

خانه ملت : سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازی ایران 100 هزار میلیارد تومان بدهکار است. بهرام پارسایی افزود: براساس گزارش رسیده به کمیسیون اصل نود مجلس، وقوع بحران در صنعت خودرو نزدیک است و اگر تدبیری برای آن نشود، خودروسازان به بحرانی شدیدتر از موسسات مالی تبدیل می شوند.

او  ضمن ابراز امیدواری درباره ورود مراجع قضایی به مشکلات خودروسازها، افزود: مجموعه بدهی و زیان انباشته خودروسازان بیش از 100 هزار میلیارد تومان است، بنابراین این شرایط به صورت طبیعی ظرفیت رانت و فساد را دارد.  پارسایی همچنین به اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار اشاره و اضافه کرد: ساز و کار فروش نقدی خودروسازان شفاف نیست؛ زیرا در عرض چند ثانیه ظرفیت فروش آنها تکمیل می شود.وی تاکید کرد: باید مشخص شود 25 هزار میلیارد تومانی که از پیش فروش خودرو به دست آمده در حساب چه کسی است و چه افرادی از آن سود می برند؟ آیا این مبلغ هنوز در حساب شرکت های خودروسازی موجود است یا خرج شده است. او با بیان اینکه حجم بدهی خودروسازان به قطعه سازان بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان است، ادامه داد: میان قطعه سازان در پرداخت مطالبات تبعیض وجود دارد؛ قطعه سازانی که دارای رانت هستند به راحتی پول خود را دریافت می کنند، اما سایر شرکت ها به دلیل عدم پرداخت مطالبات در آستانه ورشکستگی هستند.پارسایی تصریح کرد: پشت پرده خودروهای دپو شده در پارکینگ با بهانه کمبود قطعه، ممکن است رانت، فساد و منفعت طلبی باشد.

رضایت از محصولات ایران خودرو

ایکوپرس : اهداف تعیین شده وزارت صمت در حوزه رضایت مشتریان در محصولات ایران خودرو در دو شاخص IQS و CSI دوام محقق شده است.محصولات گروه صنعتی ایران خودرو در دوشاخص IQS و CSI دوام از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به طریق نظرسنجی از مشتریان اندازه گیری شده است . بر مبنای نتایج این اندازه گیری، تمامی محصولات پرتیراژ این خودروساز توانستند اهداف تعیین شده از سوی وزارت صمت را در شاخص IQS و شاخص CSI دوام محقق کنند.شاخص IQS بیانگر تعداد ایرادات اظهارشده در سه ماه نخست مالکیت خودرو توسط مشتری و شاخص CSI دوام بیانگر میزان رضایت از کیفیت محصول پس از گذشت 15 ماه از مالکیت خودرو توسط مشتری است.

این موفقیت حاصل تلاش تیمی در گروه صنعتی ایران خودرو در بخش های مختلف زنجیره تامین، مهندسی، تولید و کیفیت و بیانگر بی اثر ماندن تحریم های بین المللی در فرآیند کیفیت محصولات گروه صنعتی ایران خودرو بوده است.در حال حاضر تمامی محصولات گروه صنعتی ایران خودرو در سایت های مختلف تولیدی، براساس شاخص های منطبق بر شاخص های تعیین شده از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به صورت مستمر و روزانه پایش می شود تا محصولات همچنان در مسیر حفظ و ارتقای کیفیت حرکت کنند.اجرای پروژه های بهبود کیفیت در زنجیره تامین و تولید گروه صنعتی ایران خودرو در شرایط تحریم با جدیت زیادی دنبال می شود تا محصولات براساس شاخص های کیفیت منطبق بر خواست و نیاز مشتریان تولید و عرضه شود.

ممنوع الخروجی مدیران خودروسازی عجیب نیست

خانه ملت : عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می گوید قراردادهای فروش خودرو تقریبا یکطرفه و به نفع فروشندگان است و مشتریان اختیار و قدرتی در تغییر مفاد قراردادها ندارند.حمید گرمابی افزود: شرایط قراردادهای خودروسازان به گونه ای است که مشتریان یا باید مفاد قرارداد را امضا کنند یا از خرید منصرف شوند؛ بنابراین راه سومی برای آنها وجود ندارد.وی درباره خبرهای منتشر شده مبنی بر ممنوع الخروج شدن مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: شرکت های خودروسازی مبادلات مالی و بانکی بسیاری دارند، به همین دلیل ممکن است برخی از چک های این شرکت ها برگشت خورده و دچار مشکل شده یا با مباحث مالیاتی و... درگیر شوند؛ درصورتی که مراجع ذی ربط با این شرکت ها همراهی نکرده و قوانین را مو به مو اجرا کنند، ممنوع الخروجی مدیران بسیاری از شرکت ها موضوعی کاملا عادی خواهد بود.نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلسافزود: در ماه های اخیر به دلیل شرایط اقتصادی بسیاری از مدیران واحدهای تولیدی و شرکت ها با مشکلاتی مانند بدهی، مالیات و... دست و پنجه نرم می کنند که به واسطه این مشکلات ممنوع الخروج نیز می شوند.