آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۸
شهرستان ها
۷

با حضور معاون اول رئیس جمهور

2500 طرح کمیته امداد خراسان رضوی به بهره برداری رسید

دو هزار و 500 طرح عمرانی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس کمیته امداد به بهره برداری رسید.

در حاشیه مراسم این افتتاح که به صورت ویدئو کنفرانس در مشهد انجام شد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: از این تعداد طرح دو هزار واحد مسکونی و 500 طرح اشتغال مربوط به ایجاد نیروگاه های خورشیدی است.

حبیب الله آسوده افزود: برای راه اندازی این تعداد طرح در مجموع 970 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که850 میلیارد ریال آن مربوط به پروژه های مسکونی و 120 میلیارد ریال آن مربوط به طرح های حوزه اشتغال است.

وی ادامه داد: استان خراسان رضوی امسال در ساخت واحدهای مسکونی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: 75 درصد طرح های بهره برداری شده در روستاها و 25 درصد در شهرها بوده است.

همچنین معاون اول رئیس جمهوری با حضور در شهرستان چناران چهار طرح تولیدی و صنعتی را در شهرک صنعتی این شهرستان افتتاح کرد.

اسحاق جهانگیری کارخانه تولیدی زرین فرم را که با سرمایه گذاری ارزی شش میلیون و یکصد هزار یورو و موجب اشتغال 66 نفر شده است به بهره برداری رساند.

طرح خط تولید نوشیدنی هم با ظرفیت تولید 28 هزار بطری و 48 هزار قوطی در ساعت دومین طرحی است که با حضور اسحاق جهانگیری به بهره برداری رسید.

برای اجرای این طرح، 15 میلیون و 164 هزار یورو سرمایه گذاری صورت گرفته و با راه اندازی آن برای 108 نفر اشتغال ایجاد می شود.

خط تولید دی اکسید سومین طرحی بود که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در شهرک صنعتی چناران به بهره برداری رسید. در این واحد صنعتی گاز کربنیک مورد نیاز برای استفاده در صنعت نوشیدنی تولید می شود و برای اجرای این طرح یک میلیون و 725 هزار یورو سرمایه گذاری انجام شده است.

یک واحد تولیدی پرورش گاو شیری با ظرفیت هزار راس نیز از دیگر طرح هایی بود که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در چناران به بهره برداری رسید.

در این واحد تولیدی که با سرمایه گذاری250 میلیارد ریالی راه اندازی شده برای 60 نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.