آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۹۵۶۶
ورزشی
۱۱

صالحی امیری: با وفاق به قله ها وسکوها می اندیشیم

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد هیچ انگیزه ای برای حضوردرانتخابات هیچ یک ازفدراسیون ها ندارد. صالحی امیری درباره شایعه نامزد شدنش برای انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فرض را براین بگذارید که ما همین جا هستیم و کارهای مان را به اتمام می رسانیم. من قطعا درهیچ فدراسیونی نخواهم بود و تلاشم این است که از جامعه بزرگ ورزش حمایت کنم وهیچ انگیزه ای برای حضوردرهیچ فدراسیونی ندارم.وی تصریح کرد: فرهاد مجیدی منتخب فدراسیون فوتبال وکادرفنی است وآن چیزی که رسالت ما حمایت از سرمربی انتخاب شده است. ایشان در کنار استیلی و مجموعه کادر فنی تیم را حمایت می کنند و انتظار ما این است که تیم از شرایط 40 سال گذشته خود خارج شود و به المپیک راه پیدا کند. ولی همه باشگاه ها باید حمایت کنند و نسل جدید فوتبال نیازمند حمایت همه باشگاه ها است. مجموعه جوانی اکنون در اردو هستند تا تجربه کافی را به دست بیاورند.رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: تیم امید بستراصلی برای تیم ملی است . 

حمایت های مالی و پشتیبانی دراردو نیز انجام شده و اخیرا با  تاج و داورزنی جلسه ای داشتیم و مشغول بحث و تلاش برای حمایت هستیم تا این تیم بدون کوچک ترین مشکل راهی المپیک شود.صالحی امیری  درباره کاهش اختلاف در ورزش که سیاست اصلی کمیته ملی المپیک است، تصریح کرد: اختلافات دیگر نیست وازلفظ کم هم استفاده نکنید. همیشه حاشیه های ورزش فربه و متن آن لاغر بود، اما در این دوره سیاست های ما بر این قرارگرفت که حاشیه ها که انرژی را کم می کنند کناربگذاریم و به متن که ما را به قله می رساند بپردازیم.وی افزود: کنار گذاشتن حاشیه ها و داشتن برنامه برای رسیدن به وفاق مهم است.

 ما کسی را مقصر نمی دانیم و همه در کنارهم تلاش می کنیم. چالش ها و موانع هم مسئولیت دارد. ما همیشه دنبال مقصر می گردیم، ولی در این دوره دنبال مقصرنیستیم و وظیفه ما وفاق برای آماده سازی تیم ها ورسیدن به قله ها و سکوها است و مسئولیت چالش ها را هم می پذیریم. چرا که مشکلات همواره از جایی شروع می شود که ما فرافکنی کنیم و تقصیر را  به گردن دیگران بیندازیم.صالحی امیری یادآورشد: امروزکادر مدیریتی ورزش ایران همه وهمه در یک شرایط واقعا انسجامی و وفاق به سرمی برند چون اهداف بلندتری داریم و می خواهیم درعرصه های جهانی بدرخشیم. اگر والیبال و کشتی  می درخشد محصول انسجام است وما چند رویداد دیگر پیش رو داریم که باید با وفاق وارد آنها شویم.صالحی امیری درباره زمان آغاز لیگ برترگفت: ما تصمیم گرفتیم در فوتبال خیلی مداخله نکنیم چون پرمناقشه است.  نسلی درجامعه منتظرند ونمی شود آنها را نادیده بگیریم. وی درخصوص دلیل کاهش سهمیه دروزنه برداری درالمپیک گفت: کمیته ملی المپیک قوانین سختی را وضع کرده و ما باید بدانیم دنیا به سمت ورزش پاک می رود. در گذشته مشکلاتی درباره دوپینگ داشتیم. برای 2020 دو سهمیه بیشتر نداریم و باید دقت کنیم.وی درپایان گفت: ورزش ایران کام ملت را شیرین خواهد کرد وانگیزه واراده قوی دارد تا شرایطی ایجاد کند که ملت ایران درشرایط سخت اقتصادی کامشان شیرین شود. همانطورکه والیبال کام مردم را شیرین کرد  باقی رشته ها هم سهمیه خواهند گرفت.