آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۶۸۰
سیاست گذاری
۶

خارج از معمول

گرانی تا 800 هزار تومانی و بی سروصدای بلیت هواپیما

تسنیم : شرکت های هواپیمایی دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی را گسترده تر کرده اند؛ قیمت هایی که تا 800 هزار تومان بیشتر از نرخ هایی است که در تعطیلات نوروز ایرلاین ها ملزم به رعایت آن بودند. نوسانات نرخ ارز در نیمه نخست سال گذشته شرایطی را به وجود آورد تا شرکت های هواپیمایی در هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری کف و سقف نرخ بلیت های پروازهای داخلی را تعیین کنند. اقدامی که در یک جلسه مشترک بین مدیران ایرلاین های داخلی و رئیس سازمان هواپیمایی مورد توافق گرفت. بر این اساس آذرماه سال گذشته جدول دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری بارگذاری شد.

گرچه مسوولان و مدیران سازمان هواپیمایی بارها و بارها بر رعایت این کف و سقف تاکید کرده اند؛ اما هیچ گاه این جدول از سوی ایرلاین ها مورد توجه قرار نگرفت؛ به خصوص در ایام پیک سفرها. در آستانه نوروز 98 سازمان هواپیمایی اعلام کرد نرخ بلیت های پروازی داخلی براساس همان دامنه نرخ بلیت آذرماه 97 محاسبه خواهد شد. البته این اتفاق هم نه در تعطیلات نوروز و نه پس از آن اتفاق نیفتاد.

بهانه اصلی ایرلاین ها در سال گذشته برای افزایش قیمت بلیت، رشد نرخ ارز بود که باعث شد آنها از مسیر سازمان هواپیمایی کشوری به خواسته خود برسند. طی چند ماه اخیر به دلایلی نرخ دلار روند نزولی به خود گرفته و به حدود 11700 تومان کاهش یافته است. در این وضعیت حداقل انتظار افکار عمومی کاهش قیمت ها از جمله نرخ بلیت هواپیما بوده است. اما در این وضعیت که هیچ اتفاق خاصی در حوزه حمل ونقل هوایی روی نداده و ایرلاین ها همچنان از رانت سوخت 600 تومانی (برای هر لیتر) استفاده می کنند، جدول جدید قیمت بلیت های پروازی در سایت سازمان هواپیمایی کشوری بارگذاری شده است.

بررسی این جدول حاکی از آن است که نرخ بلیت پروازهای داخلی در مقایسه با جدول قبلی تا 800 هزار تومان افزایش یافته است. مشخص نیست سازمان هواپیمایی کشوری با استناد به چه مواردی مجوز این گرانی را داده است. هفته گذشته معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی از تغییر ساختار قیمت گذاری نرخ بلیت هواپیما خبر داده بود. شهرام آدم نژاد در گفت وگویی درباره نارضایتی مردم از حمل ونقل هوایی مسافری گفته بود: «در پروژه تعیین سطح خدمات ایرلاین، یکی از کارها درباره تاخیر و حقوق مشتریان است. ایرلاین ها هم مشکلات عدیده ای دارند و هیچ کس عقلا به دنبال تاخیر نیست. در بحث نرخ بلیت هم کارهایی درحال انجام است تا دامنه قیمتی مشخص تر شود. وقتی دامنه قیمت ها بازتر است تشخیص اینکه عدد چقدر بالاست سخت است. با سازمان هواپیمایی در تلاش هستیم که دامنه قیمتی محدود و مشخص تر شود. یعنی مردم بدانند که قیمت بلیت که از سایت معتبر خریداری می شود گران است یا خیر؛ یعنی قابل مقایسه باشد.»

با این تفاسیر باید دید تغییر ساختار قیمت گذاری بلیت هواپیما چه زمانی عملیاتی می شود، شاید تنها درمان نابسامانی های 5 سال اخیر حمل ونقل هوایی کشور همین تغییر ساختاری باشد. کارشناسان و صاحب نظران حمل ونقل هوایی کشور انحصار در حمل ونقل هوایی و حمایت های دولت از ایرلاین ها را عامل بغرنج تر شدن وضعیت خدمات رسانی در این بخش می دانند.

مقصر گرانی روغن موتور نیستیم

ایسنا : دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های صنعت پالایش نفت گفت: در چند ماه اخیر بحث قیمت گذاری فرآورده های ویژه به نوعی مطرح شده که گویی ما مقصر افزایش قیمت روغن موتور هستیم؛ اما در این خصوص باید بگوییم مسوول نظارت بر قیمت روغن موتور وزارت صمت است و ما تنها مسوول توزیع مواد اولیه هستیم.

ناصر عاشوری در نشستی خبری با بیان اینکه براساس مصوبه ای در آذر ماه سال 1397 دولت اختیار قیمت گذاری فرآورده های ویژه نفتی را به پالایشگاه های خصوصی واگذار و آنها نیز این اختیار را به انجمن دادند، اظهار کرد: از آن زمان فرآورده های ویژه براساس فرمول ها و آیتم هایی که در سنوات گذشته توسط وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش تعیین قیمت می شده با همان فرمول ها تعیین قیمت و کشف قیمت صورت گرفته و به بورس عرضه می شود. وی افزود: بعضا مشاهده می کنیم که به دلیل کاهش یا افزایش قیمت برخی از صنعت گران وابسته شروع به فضاسازی می کنند و این درحالی است که براساس این فرمول قیمت فرآورده های ویژه نفتی به دست می آید و دولت نیز نمی تواند قیمت ها را افزایش یا کاهش دهد. عاشوری تصریح کرد: هر زمان که قیمت نفت خام کاهش یابد به همان اندازه قیمت فرآورده های ویژه در بورس ارزان تر می شود و زمانی که قیمت نفت خام افزایش یابد شرایط برعکس خواهد شد؛ اما در هر صورت ما تابع فرمولی هستیم که تعیین آن دست ما نیست.