آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۸
حوادث
۱۰

قاچاقچی ارز به پرداخت بیش از 4 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد

پرونده فردی که اقدام به قاچاق 88 هزار و 313 دلار کرده بود در تعزیرات شهرستان سقز بررسی و حکم بر ضبط دلارها و پرداخت چهار میلیارد و 250 میلیون ریال جزای نقدی برای او صادر شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: فردی که با یک دستگاه خودرو پژو 405 مقدار 88 هزار و 313 هزار دلار آمریکا معادل چهار میلیارد و 380 میلیون ریال را به صورت ماهرانه جاسازی کرده بود پس از دستگیری و رسیدگی به پرونده اش در شعبه اول ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان سقز به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

سید نجیم حسینی گفت: پس از تشکیل پرونده در اداره تعزیرات حکومتی سقز با توجه به حمل ارز بدون رعایت ضوابط تعیین شده از طرف دولت، نحوه حمل ارزها به صورت جاساز کردن در داخل هواکش و زیر فیلتر هوای خودرو، اظهارات خلاف واقع در مراجع انتظامی و قضایی و ناتوانی متهم در اثبات ارتباط نداشتن با اتهام، رای محکومیت برای او صادر شد.

وی افزود: قاضی پرونده علاوه بر ضبط 88 هزار و 313 دلار به عنوان ارز ورودی، متهم پرونده را به پرداخت مبلغ سه میلیارد و 900 میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

حسینی اضافه کرد: همچنین با توجه به اینکه ارزش کالای قاچاق مکشوفه بیش از 100 میلیون ریال ارزیابی شده و خودرو مورد استقاده در قاچاق متعلق به فرد دیگری بود که هیچ گونه دخالت و اطلاعی از امر قاچاق نداشت بنابراین مبلغ 350 میلیون ریال معادل ارزش ریالی خودرو به جزای نقدی مرتکب اضافه شد و در مجموع متهم پرونده به پرداخت مبلغ چهار میلیارد و 250 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

حسینی یادآور شد: با اعتراض متهم به حکم شعبه بدوی، شعبه چهارم تجدیدنظر ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی حکم صادره از شعب بدوی را عینا تائید کرد و بنابراین رای صادره قطعی و لازم الاجرا است.