آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۸
اخبار کشور
۱۱

افزایش حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به پذیرفته شدن افزایش حقوق دانشجویان دانشگاه های فرهنگیان گفت: حداقل حقوق یعنی یک میلیون و پانصد و شصت و سه هزار تومان به دانشجویان این دانشگاه ها اختصاص می یابد.

حمیدرضا حاجی بابایی، در گفت وگو با فارس درباره افزایش حقوق دانشجویان دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی اظهار داشت: این موضوع حل شده و تنها صدور احکام باقی مانده است.  وی گفت: دیوان محاسبات کشور نیز با ارسال نامه ای به وزارت آموزش و پرورش از اول فروردین 1398 تکلیف کرده که حداقل حقوق یعنی یک میلیون و پانصد و شصت و سه هزار تومان به دانشجویان این دانشگاه ها اختصاص یابد.

حاجی بابایی افزود: در حال آماده سازی نرم افزار برای اجرای احکام هستند و این دانشجویان استخدام آزمایشی بوده و جزء مستخدمین دولت به شمار می روند، بنابراین حداقل حقوق به مستخدمین دولت به آنان نیز اختصاص پیدا می کند و این استدلال پذیرفته شد و  امید است هر چه زودتر با صدور ابلاغ ها این دغدغه برطرف شود. رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس درباره پرداخت معوقات فرهنگیان گفت: پاداش پایان خدمت فرهنگیان حدود یک سالی باقی مانده است و در مجلس در حال فشار برای تحقق این موضوع هستیم و صحبت هایی نیز صورت گرفته تا دولت این معوقات را پرداخت کند. حاجی بابایی خاطرنشان کرد: در اواخر سال گذشته جلسه ای درباره پرداخت این معوقات برگزار شد ولی به هر دلیل و مشکلات موجود دولت، اعتبارات آموزش و پرورش به اندازه ای که تصمیم گرفته شده بود، پرداخت نشد.

وی تصریح کرد: کمبود و کسری بودجه وزارت آموزش و پرورش یکی از معضلاتی است که متاسفانه دولت به خوبی آن را در لایحه بودجه پیش بینی نکرده و در حال پیگیری برای حل این مشکل هستیم.