آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۹
حوادث
۱۱

دستگیری مظنونان اصلی قتل 2 زن میان سال

شرق: تحقیقات درباره پرونده قتل دو زن که قربانی جنایت های جداگانه شده اند، با دستگیری دو مظنون وارد مرحله ای تازه شد.

به گزارش خبرنگار ما در اولین پرونده جسد زن مجهول الهویه ای ساعت چهار بامداد چهارمین روز مرداد ماه در اتوبان صیاد کشف و با آغاز تحقیقات سرانجام هویت مقتول شناسایی و یک مظنون در رابطه با این قتل دستگیر شد. جسد این زن میان سال را کارگر فضای سبز شهرداری هنگام آبیاری شمشادهای خیابانی حوالی پاسداران در نزدیکی بزرگراه صیاد شیرازی پیدا کرد. ساعتی بعد ماموران کلانتری 102 پاسداران در محل حضور یافتند و با جسد خون آلود زنی روبه رو شدند که حدودا 45 ساله بود و لباس بیرون بر تن داشت. در بررسی اولیه مشخص شد زن با اصابت جسم سختی به سرش به قتل رسیده و سنگ خون آلودی هم در کنار او افتاده است.

با اطلاع موضوع به بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران او در محل حضور یافت و تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی نیز تحقیقات را آغاز کردند. در نخستین بررسی ها هیچ مدرک شناسایی ای از مقتول کشف نشد، اما ماموران در کف دست چپ مقتول سه کلمه مجزا که با خودکار نوشته شده بود مشاهده کردند که احتمال می رفت سرنخی برای کشف راز قتل باشد. همچنین تیم پزشکی قانونی در تن پیمایی مقتول با آثار خراشیدگی و دفاعی روی بدن وی روبه رو شدند که از درگیری با قاتل و قصد فرار قربانی از محل حکایت داشت. در پایان معاینات اولیه نیز مشخص شد حدود چهار ساعت از مرگ زن میان سال گذشته است. در ادامه شناسایی هویت مقتول در اولویت قرار گرفت و در نهایت مردی که پس از کشف جسد اعلام کرده بود همسرش مفقود شده است، با مراجعه به پزشکی قانونی جنازه را به عنوان همسر خود شناسایی کرد. به این ترتیب ماموران یک قدم به کشف راز قتل نزدیک شدند. شوهر متوفی گفت همسرش برای گرفتن وام از خانه خارج شد و برای این کار طلاهایش را همراه خود برده بود. این در حالی بود که همراه جسد طلایی پیدا نشده بود. در ادامه نیز دوربین های حوالی بانکی که زن میان سال قصد مراجعه به آن را داشت مورد بازبینی قرار گرفت و مشخص شد مقتول سوار یک تاکسی از آنجا دور شد. با ادامه تحقیقات و ردزنی پلیسی مشخص شد تاکسی در تصاویر دوربین های اطراف محل کشف جسد نیز دیده شده است. بنابراین راننده شناسایی و احضار شد، اما راننده ابتدا با دیدن تصویر زن میان سال سوارکردن او را انکار کرد. این مرد در ادامه با دیدن تصاویر به دست آمده از دوربین ها لب به اعتراف گشود و گفت: من آن زن را می شناختم و گاهی که قصد داشت جایی برود، او را به مقصد می بردم. آن روز هم او را سوار کردم و بعد هم در حوالی پاسداران پیاده شد و بعد از آن دیگر از او خبر ندارم.

در حال حاضر راننده تاکسی با توجه به اینکه آخرین فردی است که مقتول را زنده دیده و این موضوع را انکار کرده است، در بازداشت به سر می برد و تحقیقات از این مرد ادامه دارد.

در دومین پرونده نیز زن میان سالی به قتل رسیده است و در حال حاضر تحقیقات با بازداشت خواستگار سابق او ادامه دارد. جسد این زن 59ساله تیر ماه سال گذشته در خانه اش پیدا شد و شواهد موجود در صحنه جرم از جمله پودر قرص آرامبخش حکایت از مرگ خودخواسته داشت. اما در ادامه با معاینه جسد مشخص شد زن خفه شده است و عامل یا عاملان جنایت با انگیزه صحنه سازی پودر قرص را در محل گذاشته اند. همچنین در دست زن میان سال یک کارت عابربانک پیدا شد و با شناسایی صاحب عابربانک مرد میان سال در این رابطه گفت: من خواستگار این زن بودم ولی او ازدواج کرد. اخیرا او را به طور اتفاقی دیدم و او گفت که قصد دارد از همسرش جدا شود و من که هنوز ازدواج نکرده ام دوباره پیشنهاد ازدواج دادم ، او هم پذیرفت و من هم برای اینکه کارها زودتر انجام شود کارت عابربانکم را به او دادم تا در صورت نیاز پول وکیل بدهد و بعد از آن از او خبر نداشتم تا اینکه بازداشت شدم. بنا بر این گزارش تحقیقات از این مظنون نیز همچنان ادامه دارد.