آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۹
حوادث
۱۱

پنج قاره

حمله مرگبار گروه مسلح به باشگاهی در برزیل

یک گروه مسلح با حمله به باشگاهی در شهر «موستارداس» برزیل و شلیک به کارکنان و مراجعه کنندگان، پنج نفر را کشتند و چهار نفر دیگر را به شدت زخمی کردند. این گروه مسلح که صورت های شان را با نقاب پوشانده بودند، همه متعلقات قربانیان از جمله تلفن های همراه و کیف های پول آنها را پیش از فرار با خود برده اند. طبق اعلام پلیس برزیل هیچ یک از قربانیان این حادثه هیچ گونه سابقه جنایی نداشته اند؛ همچنین همه زخمی های این حادثه به بیمارستانی در شهر «پورتو آلگری» واقع در حدود 220 کیلومتری محل این حادثه منتقل شده اند. در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی درباره انگیزه احتمالی این جنایت در دسترس نیست و هیچ گونه دستگیری تا اواخر عصر شنبه صورت نگرفته است. بنا بر گزارش رویترز، در ماه می نیز یک گروه مسلح دیگر با حمله به کافه ای واقع در شهر شمالی «بلم» برزیل منجر به کشته شدن 11 نفر شدند.

سیل در هند با 150 قربانی بارش باران های سیل آسا در هند بیش از 150 کشته برجا گذاشت.

در پی بارش باران شدید در هند که با وقوع سیلاب و رانش زمین همراه بود، بیش از 150 نفر جان خود را از دست دادند. بنابر اعلام مقامات محلی تاکنون تلفات این حادثه در چهار ایالت هند 152 نفر اعلام شده و 17 نفر دیگر نیز مفقود شده اند. مقامات محلی ایالت «کرالا» با بیان اینکه تلفات بارش های اخیر 60 نفر بوده، اظهار کردند: بیش از 165 هزار نفر مجبور به ترک خانه های خود شده و در هزارو 318 پناهگاه موقت اسکان داده شده اند. همچنین نزدیک به 200 خانه تخریب شده اند. در ایالت «کارناتاکا» نیز 30 نفر کشته و 14 نفر دیگر نیز به دلیل وقوع سیلاب مفقود شده اند. مقامات محلی بیش از 30 هزار نفر را در 924 کمپ اسکان داده اند. در ایالت «ماهاراشترا» نیز 40 نفر کشته شده و سه نفر دیگر مفقود شده اند. همچنین تلفات بارش باران و سیلاب در ایالت «گجرات» 22 نفر اعلام شده است. ماه گذشته نیز بارش باران های سیل آسا که مناطق وسیعی از کشورهای جنوب آسیا را فراگرفت، به کشته شدن دست کم 227 نفر در هند، پاکستان، نپال و بنگلادش منجر شد.

شکنجه بی رحمانه 3 کودک به دست نامادری

پلیس افغانستان نامادری بی رحمی را به جرم شکنجه سه کودک دستگیر و زندانی کرد. آمنه 45ساله که نامادری سه کودک بود، به خاطر حسادت و نفرت از همسر سابق شوهرش، کودکان او را آزار و اذیت کرد تا انتقامش را از او بگیرد. به گفته مامور پلیس، آنها زمانی که در محل حادثه حضور یافتند، با سه کودک شکنجه شده که به طرز بی رحمانه ای با زنجیر به میله های انباری بسته شده بودند و صورت شان زخمی و خونی بود، مواجه شدند که وضعیت ناراحت کننده آنها موجی از خشم و عصبانیت ماموران پلیس را برانگیخت. پس از دستگیری آمنه و انتقال کودکان به بیمارستان، پلیس تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرد.