آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۹
حوادث
۱۱

رخداد

انهدام باند مال خران  در دره فرحزاد

شرق: ماموران کلانتری 140 باغ فیض موفق به کشف یک پاتوق متعلق به چهار مال خر و کشف انواع اموال مسروقه از این افراد شدند. سرهنگ سیف الله نوایی، رئیس کلانتری 140 باغ فیض، در تشریح این خبر بیان کرد: روز شنبه در پی تماس های مردمی با مرکز سامانه پلیسی مشخص شد افرادی در یک خانه متروکه در دره فرحزاد به اعمال مجرمانه ای روی آورده اند. به این ترتیب 24 ساعت خانه اعلامی تحت نظر پلیس قرار گرفت. وی ادامه داد: در اولین بررسی ها، اظهارات افراد تماس گیرنده با مرکز سامانه پلیسی به تایید رسید و با اعلام به مقام قضائی، پلیس برای دستگیری متهمان در ساعت حضور همگی این افراد در محل اقدام کرد که در نتیجه چهار نفر شامل یک زن و سه مرد دستگیر شدند. این مقام انتظامی افزود: در ادامه متهمان به کلانتری منتقل شدند و در بازرسی از خانه مقداری لوازم سرقتی به ارزش نیم میلیارد تومان کشف و ضبط و در بازجویی از متهمان مشخص شد این اموال همگی سرقتی هستند و متهمان این اموال را در ازای دادن مواد مخدر به سارقان دریافت کرده بودند.

دستگیری 3 کلاهبردار اینترنتی

رئیس پلیس فتای آذربایجان غربی با اشاره به کشف کلاهبرداری پنج میلیاردریالی در آذربایجان غربی گفت: افراد کلاهبردار در تهران دستگیر شدند. اکبر نصرتی اظهار کرد: سه کلاهبردار اینترنتی با ذخیره اطلاعات دوهزارو 500 کارت بانکی در رایانه، اقدام به برداشت غیرمجاز پنج میلیاردریالی از حساب این افراد کرده بودند که توسط پلیس فتا دستگیر شدند. وی افزود: پس از دریافت شکایت یکی از شهروندان در ارومیه مبنی بر برداشت غیرمجاز اینترنتی به مبلغ 182 میلیون و 200 هزار ریال از حسابش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتای آذربایجان غربی قرار گرفت. رئیس پلیس فتای آذربایجان غربی به دستگیری این افراد در استانی دیگر اشاره و خاطرنشان کرد: با به کارگیری شگردهای تخصصی، کارشناسان پلیس موفق به شناسایی این افراد در شهر تهران شده و پس از طرح ریزی عملیاتی و اخذ دستور قضائی در یک عملیات غافلگیرانه سه متهم شناسایی و دستگیر شدند.  او با اشاره به نحوه کلاهبرداری این افراد تصریح کرد: این افراد با روش هایی، اقدام به ایجاد درگاه جعلی کرده و با ذخیره سازی اطلاعات سوژه های خود نسبت به خالی کردن وجوه موجود در کارت های بانکی کاربران اقدام می کردند. نصرتی اظهار کرد: از محل اختفای دستگیرشدگان تاکنون 850 میلیون ریال وجه نقد و تعداد زیادی گوشی تلفن همراه و نیز قولنامه های خرید ملک و خودرو کشف و ضبط شده است.

انهدام باند سارقان  با 109 فقره سرقت

رئیس پلیس آگاهی استان یزد گفت: با تلاش ماموران، اعضای باند سارقان موتورسیکلت با 109 فقره سرقت شناسایی و دستگیر شدند. سرهنگ «محمدرضا حناساب» گفت: به دنبال چندین فقره سرقت موتورسیکلت در سطح شهر یزد بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت. وی افزود: کارآگاهان پلیس با انجام کار اطلاعاتی و بررسی شیوه و شگرد سرقت های انجام شده اعضای یک باند 9 نفره سرقت را شناسایی و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه همگی آنها را دستگیر کردند. رئیس پلیس آگاهی استان یزد افزود: سارقان در اداره پلیس به 109 فقره سرقت موتورسیکلت در نقاط مختلف شهر یزد و دیگر شهرستان های استان اعتراف کردند. حناساب با بیان اینکه با دستور مقام قضائی، متهمان این پرونده روانه زندان شدند، گفت: تلاش پلیس برای شناسایی مال باختگان ادامه دارد.

دستگیری سارق و مال خر  در عملیات هماهنگ

شرق: با دستگیری سارقی که در شهرک قدس دست به زورگیری زده بود؛ خریدار اموال مسروقه نیز به دام افتاد. سرهنگ ضرغام آذین، رئیس کلانتری 134 شهرک قدس، در این باره گفت: یک ماه قبل سرنشینان پرایدی سفیدرنگ با تهدید سلاح سرد تلفن همراه یک جوان را سرقت کردند.  او ادامه داد: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهمان جریان داشت تااینکه تیم عملیات کلانتری شامگاه یکشنبه موفق شد محل اختفای یکی از سارقان را شناسایی کند. ماموران با هماهنگی قضائی به محل رفتند و اقدام به دستگیری متهم کردند. این فرد به جرم اعتراف کرد و در همان محل نیز لوازم سرقتی زیادی کشف و ضبط شد. این مقام انتظامی افزود: متهم انواع سرقت ها را مرتکب شده بود که در ادامه بازجویی ها، حتی مال خر اموال سرقتی را نیز معرفی کرد که ماموران عملیات کلانتری سریع به محل اعزام شدند و تعداد زیادی لوازم مسروقه کشف و ضبط کردند. در جست وجو های بعدی مقدار زیادی مشروبات الکلی به همراه موادمخدر نیز از این فرد کشف شد.سرهنگ آذین ادامه داد: فرد مال خر کلکسیونی از جرائم از جمله نگهداری و فروش مشروبات الکلی، سرقت و خرید و فروش اموال مسروقه و نگهداری موادمخدر را داشت که در نهایت هر دو متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.