آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۹
ورزش
۱۴

خبر

اتفاق عجیب در  راه تالین یک کشتی گیر در فرودگاه جا ماند، یک نفر در لیست نبود!

تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان در حالی راهی استونی شد که دو اتفاق عجیب برای این تیم رخ داد. به گزارش تسنیم، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان از روز گذشته در شهر تالین استونی آغاز شده است و تیم ایران که سال گذشته به مقام سومی جهان رسید، یکی از شانس های اصلی قرارگرفتن بر سکوهای برتر این رقابت هاست، اما در این میان دو اتفاق عجیب برای تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان رخ داد؛ یکی جاماندن عباس فروتن در فرودگاه و اعزامش با پرواز بعدی و جدا از تیم بود و دیگری نیز به وضعیت امیرمحمد یزدانی، مدعی وزن 65 کیلوگرم تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان برمی گشت. این کشتی گیر که یکی از مدعیان اصلی تیم ملی بزرگسالان برای حضور در مسابقات جهانی قزاقستان نیز محسوب می شد، نامش در بین نفرات اعزامی به جهانی جوانان قرار گرفت، اما در استونی به او گفته شد که نامش در لیست ملی پوشان نیست و قادر به همراهی تیم جوانان در مسابقات جهانی نخواهد بود. حال باید دید دلیل این ناهماهنگی ها چه بوده و اگر امیرمحمد یزدانی گزینه اصلی وزن 65 کیلوگرم تیم ملی بزرگسالان بوده است، چرا به مسابقات جهانی استونی اعزام شده و این سفر و وقفه چندروزه در حساس ترین مقطع تمرینی و همچنین لطمه ای که از این اتفاق به روحیه او وارد شده است، به ضرر این کشتی گیر و تیم ملی نخواهد شد؟ در همین خصوص زهرا یزدانی، ملی پوش آلیش و کشتی کلاسیک، در مورد برادرش در صفحه شخصی اش در فضای مجازی نوشته است: «روی صحبتم با مسئولی است که برادرم را بازیچه خود کرده و از تمریناتش انداخته است، مسئولی که جرئت نداشته بگوید امیر تو مسابقه نمی دهی و او را به آن سر دنیا کشانده است». او در پایان از رئیس فدراسیون کشتی درخواست کرده که به این موضوع رسیدگی کند.

درودگر: لیگ برتر قطعا  از عید غدیر آغاز نمی شود

صادق درودگر، عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال، اعلام کرد که لیگ برتر فوتبال از روز عید غدیر آغاز نمی شود. صادق درودگر درباره احتمال آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال در روز عید غدیر گفت: روز شنبه گزارشی از زیرساخت های ورزشگاه های لیگ برتر برای شروع لیگ به دست ما رسید که همه گزارش ها حاکی از این است که امکان برگزاری لیگ برتر در روز 28 مرداد وجود ندارد. جلسه ای با حضور بهاروند، فتاحی و تاج برگزار می شود و آخرین گزارش ها را بررسی می کنیم. او با بیان اینکه اخبار خوبی از چند ورزشگاه تیم های لیگ برتری به گوش می رسد، تصریح کرد: در ورزشگاه آزادی مشکل طبقه اول کاملا حل شده است. مدیران ورزشگاه خانگی صنعت نفت هم در حال تلاش هستند و کار را آغاز کرده اند. کارهای ورزشگاه وطنی قائمشهر هم خوب پیش رفته و مسئولان ماشین سازی و تراکتورسازی هم گام های بزرگی برمی دارند. سایر ورزشگاه ها هم اعلام کرده اند کارشان را آغاز می کنند. عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ درباره تصمیم فدراسیون مبنی بر تعویق لیگ برتر تا فراهم نشدن زیرساخت ها گفت: این یکی از بهترین تصمیماتی بود که در تاریخ چندسال اخیر فوتبال گرفته شده است. وقتی می خواهیم مسابقاتی را برگزار کنیم، باید شرایطی داشته باشیم. بااین حال لیگ نوزدهم قطعا از عید غدیر آغاز نمی شود. تلاش همه این بود که رقابت ها به میمنت عید غدیر از همین روز آغاز شود، اما متاسفانه با گزارش هایی که گرفته ایم به زیرساخت های لازم نرسیده ایم. درودگر در پاسخ به این پرسش که آیا مسابقات پس از اردوی شهریور تیم ملی آغاز می شود یا خیر، خاطرنشان کرد: گزارش های رسیده حاکی از این است که شش ورزشگاه قبل از این اردو آماده می شوند.

والیبال ایران در انتظار مرحله دوم انتخابی المپیک

1398 تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت های انتخابی المپیک 2019 در روسیه، به مصاف تیم میزبان رفت که با نتیجه 3 بر صفر (25-19، 25-23 و 25-23) بازی را واگذار کرد و موقتا از راهیابی به المپیک باز ماند. اکنون شاگردان کولاکوویچ باید امیدوار به صعود در دومین مسابقات انتخابی المپیک در دی ماه سال جاری باشند.  همچنین در پایان مرحله اول رقابت های والیبال انتخابی المپیک، چهره شش تیم راه یافته به المپیک 2020 توکیو مشخص شد: برزیل، گروه A، آمریکا، گروه B، ایتالیا، گروه C، لهستان، گروه D، روسیه، گروه E، آرژانتین، گروه F. تیم ملی والیبال ایران در گروه E این رقابت ها قرار داشت که به دلیل واگذار کردن نتیجه به روسیه، از راهیابی به المپیک در این دور بازماند تا شانس خود را در رقابت های قاره ای امتحان کند.

مهاجم پیشین پرسپولیس به سومقاییت جمهوری آذربایجان پیوست

مهدی شریفی، مهاجم فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس، با عقد قراردادی رسمی به تیم فوتبال سومقاییت جمهوری آذربایجان پیوست. مدت قرارداد شریفی با تیم آذربایجانی به مدت دو سال است و پیش از عقد قرارداد در تست های پزشکی این باشگاه نیز شرکت کرد.