آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۶۵
اخبار کشور
۳

خطیب جمعه تهران: مجلس و دولت قوانین دست و پاگیر برای سرمایه گذاری و تولید را از میان بردارند

امام جمعه موقت تهران بر ضرورت برداشته شدن قوانین دست و پاگیر در حوزه سرمایه گذاری و تولید تاکید کرد و گفت: در این صورت سرمایه دار می تواند از سرمایه خود استفاده کند و کار زیاد شده و اشتغال افزایش می یابد.

آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه دولت و مجلس باید قوانین دست و پاگیر تولید و سرمایه گذاری را از میان بردارند، افزود: در این صورت سرمایه دار می تواند از سرمایه خود استفاده کند و کار زیاد شده و اشتغال افزایش می یابد.

به گزارش فارس، وی مسئله فرهنگ را از جمله تاکیدات رهبری عنوان کرد و گفت: برای اینکه فرهنگ اسلامی شده و کمال یابد، باید قبل از آن اخلاق ها و رفتارها را رصد کنیم، یعنی مراکز علمی است که می توانند آمار تهیه کنند بگویند امسال مسجدها چگونه بوده است. در مسئله حجاب نیز باید راهکارها ارائه شود. این رصد کردن اخلاق در جامعه است. همچنین کسانی که ربا می خورند را رصد کنیم که کم شده است یا زیاد؟

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: وزارت دفاع و دست اندرکاران این حوزه چند سال پیش خدمت رهبر معظم انقلاب بودند، ایشان فرمودند شما خودتان بروید و راجع به همین مسائل دفاعی فکر کنید، لذا آنها طراحی کردند که از جمله آن می توان به پدافند «باور 373» اشاره کرد. این همه قدرت، نام باور گرفت برای اینکه باور کنیم که می توانیم و قدرت داریم.

وی خطاب به رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: ترامپ! خودت و هم پیمانان تو ابله هستند؛ ابلهی و حماقتت را به دنیا هم نشان دادی، اما جمهوری اسلامی شجاع و قوی است و رهبر معظم انقلاب و امام راحل این شجاعت را در تمام جوانان و ملت ما تزریق کردند.

میز خدمت در نماز جمعه برپا می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ سیدحمیدرضا قریشی، فرمانده بسیج ادارات و وزارتخانه های سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه میزهای خدمت در ضلع غربی مصلی امام خمینی(ره) تشکیل می شود، گفت: وزارتخانه های جهاد کشاورزی، نفت، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات، علوم، تعاون، کشور و اقتصاد و دارایی و نهاد ریاست جمهوری هفته آینده میز خدمت را با هماهنگی ستاد نماز جمعه تشکیل می دهند.

وی توضیح داد: یکی از خدمات ارائه شده در هفته دولت امسال این است که می توانید هر نقطه که زندگی می کنید، 50 متر از پشت بام خود را در اختیار وزارت نیرو قرار دهید، تا علاوه بر کمک به این وزارتخانه برای تولید برق، به مردم محل خود نیز کمک کنید.

قریشی افزود: همچنین هر ماه مبلغ قابل توجهی حدود 20 برابر یارانه به کسانی که در آن ساختمان حضور دارند، توسط وزارت نیرو تقدیم می شود.

فرمانده بسیج ادارات و وزارتخانه های سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ اظهار داشت: این اقدام بهترین فعالیت از نظر سیاسی، اجتماعی و دفاعی امنیتی است و برای مثال اگر همچون کاراکاس و ونزوئلا نیروگاه های کشور، مورد تهدید قرار گرفت، بتوانیم در شهرهای خود برق داشته باشیم و به صورت غیرمتمرکز این منبع حیاتی را تامین کنیم.

انصارالله، کابوس آمریکا و اسرائیل

سعدالله زارعی، کارشناس مسائل غرب آسیا نیز طی سخنانی، پیش از خطبه های نماز جمعه تهران، گفت: جنگ 53 ماهه علیه مردم یمن، توطئه غربی عربی با همکاری شورای امنیت سازمان ملل و جنایتی علیه مردم مظلوم این کشور است. وی افزود: انصارالله یمن هم اکنون با پیروزی های اخیر به کابوس آمریکا، رژیم صهیونیستی، امارات و سعودی ها تبدیل شده است. به گزارش فارس، زارعی خاطرنشان کرد: امروز در یمن، انصارالله به عنوان یک کلمه طیبه که توانسته علی رغم مواجه شدن با یک جنگ جهانی از ملت یمن و عزت و شرافت و موجودیت این کشور دفاع کند، نامی پرتلالو داشته و قدرتش غیرقابل انکار است.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: انصارالله و جریان مبارز یمنی و به تعبیر رهبر انقلاب، به زودی دولتی قوی را تشکیل داده و مسائل یمن را حل خواهد کرد. وی اظهار داشت: در طول ده ها سال گذشته سعودی ها به دنبال وهابی سازی یمن بودند، ضمن اینکه آنها مخالف وحدت درونی یمن برای حل مشکلات کشور بوده و مانع از توسعه من با اجرای اقدامات خبیثانه شدند.

زارعی خاطرنشان کرد: یمنی ها مفتخر به تمدنی عظیم و فاخر بوده و راه مقاومت را در برابر سعودی ها انتخاب کردند که در این مسیر، علامه سید بدرالدین طباطبایی و علامه سیدمجدالدین مویدی نقش بارزی در بازیابی افکار تشیع در برابر تفکر وهابی ها داشتند. کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: این دو عالم بزرگوار، جمعیت شباب القرآن را راه اندازی کرده و جوانان یمنی را منسجم و با مفسدین مقابله و مبارزه کردند.وی تصریح کرد: قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل، جبهه جهانی غربی عربی علیه مردم مظلوم یمن بوده و مجوزی برای تجاوز و ادامه جنایت علیه مردم یمن محسوب می شود.