آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۷۱۳۹
صفحه آخر
۲۰

شهروند مجازی

یگانه خدامی

هشتگ

#عصر_جدید

پنجشنبه شب نتایح برنامه جنجالی «عصر جدید» اعلام شد و برندگان مشخص شدند. از زمان شروع برنامه در شبکه های اجتماعی حرف زدن و اظهارنظر درباره اش آغاز شد و تا دیروز هم این روند ادامه داشت. عصر جدید در شبکه های اجتماعی هم طرفدار داشت و هم مخالف که هر دو گروه هم حسابی پرکار بودند و با هشتگ عصر جدید می نوشتند: معصوم قنبری: «ایها الناس که چی بشه؟ نه واقعا که چی بشه؟! آنتن و بودجه بیت المال داره می ره که چی بشه؟»، مبینا زنده دل: «واسه انتخابات ریاست جمهوری هم اینقدر آنتن زنده واسه مناظره نمی دن»، شهاب: «برنامه عصر جدید شبکه سه در فینال 4/24 میلیون رای گرفت. به فرض هر نفر هم دو رای داده باشد حداقل 12 میلیون نفر مشارکت کردند. با این حساب رکورد همه برنامه های تاریخ صدا و سیما شکسته شد. خدا قوت به منتقدان بی انصاف مدیریت این شبکه. روسیاهی به زغال ماند.»، اردوان سبحانی: «سخن پایانی بشیر حسینی:  عصر جدید کاملا ایرانی اسلامی بود. اونایی که از عمد گفتن عصر جدید کپی از برنامه های غربی است اشتباه می کردند.»

پ.ن: این فیلم های مقایسه دکور، اجرا، لحن، شوخی و اجراها بین عصر جدید و تلنت شوها هم چرت بود. با تشکر از علی فروغی که به من فرصت داد.»، آندره بالکونسکی: «مردم به یک چهره عدالتخواه که از درد مردم می گفت رای دادند. بانویی که دغدغه داشت. دغدغه کودکان کار، دغدغه خشک شدن خوزستان، دغدغه زندگی. این رای معنا دار بود.»، ماه پریش: «دیشب مهمونامون می خواستن عصر جدید ببینن. بین گزینه غیرممکن کشتن احسان علیخانی یا خفه کردن مهمونا، گزینه سوم رو انتخاب کردم. بهشون شب بخیر گفتم رفتم خوابیدم.»، ماشین باز: «از خواهش و تمناهای علیخانی و داوران در روز فینال برای شرکت مردم در رای گیری مشخص بود که قراره بعدش این تعداد شرکت کننده رو به چماقی تبدیل کنن و توی سر فردوسی پور بزنن ولی محض اطلاع شما این تعداد رای بعد از 3 بار تکرار برنامه و یک اعلام نتایج چند ساعته به دست اومد.»، زهیر موسوی: «6 ساعت آنتن زنده صدا و سیما بهش دادن. 3 روز پخش شبکه سه برای تبلیغ شرکت در نظرسنجی در اختیار برنامه شون بوده تهشم پیاده نظام شون می گه آره تونستیم پوز نود رو بزنیم. کاری ندارم آب بستید توی رای ها ولی این بالا پایین پریدنا نشون می ده خودتون هم این آمار رو باور ندارید. تابلو نباشین.»

 

ماجرا

سیاسیون هم از عصرجدید نوشتند

فقط کاربران نبودند که در صفحات مجازی شان از عصر جدید می نوشتند. همزمان با پخش این برنامه و حتی قبل از آن چهره های سیاسی درباره عصر جدید اظهارنظر کردند و بعد از پایان برنامه و اعلام نتایج هم درباره برنده گفتند و به او تبریک گفتند.زمانی که فاطمه عبادی به عنوان برنده برنامه معرفی شد وزیر ارشاد توئیتش را اینطور تکمیل کرد: «خانم فاطمه عبادی شایان تقدیر است: با استعداد تحسین برانگیز هنری از شهرستانی با امکانات محدود با دغدغه های احترام برانگیز انسانی. به او تبریک می گویم.» شهناز رمارم عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد هم یکی دیگر از سیاسیون بود که در توئیتر نظرش را درباره این برنامه نوشت. البته او بیشتر درباره رای مردم به فاطمه عبادی اظهارنظر کرد: «5/6 میلیون رای فاطمه عبادی پیش از آن که او را نفر اول مسابقات استعدادیابی ایران کند حد نصاب بیشترین رای به یک زن در تاریخ ایران را شکست. سدی که بسیاری از نامزدان پرآوازه انتخابات ریاست جمهوری هم نتوانستند بشکنند. آفرین به مردم شایسته گزین. عصری روشن برای زنان عصر جدید.»

دیروز و پس از پایان برنامه داوران عصر جدید در شبکه های اجتماعی حضور نداشتند و تنها آریا عظیمی نژاد بود که در اینستاگرامش عکسی از فینال منتشر کرد و نوشت: «داستان به پایان رسید، صندلی ها خالی شدند، صدای تشویق تماشاگران به گوش نمی رسد، سکوتی غم انگیز حکمفرماست اما این ظاهر ماجراست. شوری در دل جوانان و استعدادهای نادیده در گوشه و کنار این مرز و بوم پر از گنجینه های پنهان برپاست. لحظه ها به سرعت می گذرند تا عصر جدیدی دیگر تا عرصه ای دیگر برای دیده شدن. برای رسیدن. تبریک به برندگان. تبریک به احسان علیخانی عزیز و گروه بی همتاش. تبریک به مردم برای حمایت بی دریغ».