آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۶۵
اخبار کشور
۳

حجت الاسلام والمسلمین مروی در مراسم افتتاح بخش های جدید بیمارستان رضوی خبر داد: فعالیت های آستان قدس در حوزه پزشکی و دارویی توسعه می یابد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: توسعه خدمات دارویی و پزشکی آستان قدس رضوی را از حیث کمی و کیفی دنبال می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در آیین افتتاح بخش های جدید بیمارستان رضوی گفت: در حوزه سلامت آستان قدس رضوی در نظر داریم تا امکانات بیمارستان رضوی، دارالشفاء امام رضا (ع) و مراکز داروسازی و تولید دارو را از نظر کیفیت و کمیت گسترش دهیم.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: هم اکنون چند دستگاه مجهز در حوزه پزشکی مانند دستگاه سی تی آنژیوگرافی را نیاز داریم که متاسفانه در مشهد و خراسان وجود نداشته و به لطف خداوند و با عنایت حضرت رضا (ع) موافقت های لازم برای خرید این دستگاه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد حاصل شده است.

به گزارش آستان نیوز، وی اظهار داشت: در حوزه تولید دارو در تلاشیم تا از نظر کیفیت، گستردگی و تنوع دارویی، شرایط و امکانات آستان قدس رضوی را افزایش دهیم تا بتوانیم با تولید داروهای باکیفیت، نیازهای دارویی کشور به خارج را به حداقل برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین مروی افزود: تلاش داریم در حاشیه شهر مشهد خدمات حوزه سلامت را توسعه و امکانات پزشکی را فراهم و مراکز درمانی و دارالشفا احداث کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به انتساب بیمارستان رضوی به آستان مقدس حضرت رضا (ع) گفت: این بیمارستان پسوند رضوی و به بارگاه مقدس حضرت رضا (ع) انتساب دارد، به جهت نام رضوی و انتسابی که به بارگاه مطهر امام رضا (ع) دارد، باید یکسری استانداردهای رضوی در آن رعایت شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود بر لزوم توجه به محرومان به عنوان یکی از آموزه های سیره رضوی تاکید و تصریح کرد: ما نمی توانیم نسبت به محرومان بی تفاوت باشیم، در همین راستا تلاش داریم از محل درآمدهای بیمارستان رضوی برای توسعه مراکز درمانی در حاشیه شهر مشهد استفاده کنیم و در آن مناطق درمانگاه و دارالشفاء با امکانات لازم پزشکی احداث کنیم.

رضا سعیدی، مدیرعامل بیمارستان رضوی نیز در این مراسم با اشاره به پروژه هایی که با حضور تولیت آستان قدس رضوی بهره برداری شد، گفت: واحد بیماران بین الملل با هدف تسریع و تسهیل در فرآیند پذیرش و ترخیص گردشگران سلامت با برخورداری از مترجمان مجرب، پزشکان هم زبان و هم ملیت دارای استانداردهای عالی در رده های بین المللی در این بیمارستان بهره برداری شد.

سعیدی افزود: شبکه جامع سلامت رضوی با هدف دسترسی جامع به موسسات سلامت محور آستان قدس رضوی و ساماندهی خدمات سلامت این آستان مقدس که در آن برای تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت زائران و مجاوران تلاش خواهد شد، از دیگر طرح های بهره برداری شده بود.

وی اظهار داشت: همراه سرای غدیر با 350 متر مربع مساحت که مکانی برای استراحت همراهان بیمار شامل محل بازی کودکان، سالن مطالعه، کافی نت و نمازخانه است نیز در محل بیمارستان فوق تخصصی رضوی گشایش یافت.

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: اتاق عمل های 11 گانه از طرح های در دست اجرای این مرکز درمانی است که در دو هزار مترمربع با اعتبار هزار و 100 میلیارد ریال در حال ساخت است.

سعیدی با اشاره به بیمارستان سیار این مرکز، افزود: این بیمارستان سیار شامل اتوبوس ویژه درمانی مجهز به پیشرفته ترین و نوین ترین تجهیزات پزشکی دارای بخش های اورژانس، درمانگاه عمومی با 10 تخت بستری و یک تخت احیا، آزمایشگاه و دستگاه های ویژه رادیولوژی و سونوگرافی، اتاق عمل ویژه جراحی های سرپایی و چهار یونیت دندان پزشکی است که به زودی فعالیت خود را در مجموعه بیمارستان رضوی آغاز می کند.