آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۶۵
شهرستان ها
۷

50 هزار هکتار زمین کشاورزی سیل زده خوزستان کشت نشده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان کرد: حدود 50 هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان در سیل اخیر به دلیل نبود امکان لایروبی انهار یا تسطیح زمین، هنوز به زیر کشت نرفته اند.

کیخسرو چنگلوایی در نهمین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان در محل استانداری، درخصوص وضعیت پرداخت تسهیلات و کمک بدون عوض به سیل زدگان بیان کرد: در صورت وجود اعتبارات لازم اولویت اول ما لایروبی انهار است چرا که هیچ اعتباری برای لایروبی انهار در نظر گرفته نشده است.

وی  با بیان اینکه در بخش کشاورزی  26 هزار پرونده تشکیل شده در شهرستان ها وجود دارد گفت: حدود 19 هزار پرونده نیز در کمیته تخصصی شهرستان ها تایید شده و حدود 6 هزار پرونده در حوزه خسارات ناشی از سیل اخیر به کشاورزی خوزستان تشکیل شده که همه مشخصات و مدارک  این پرونده ها به طور کامل دریافت شده اما هنوز در کمیته تخصصی شهرستان ها بررسی نشده اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان افزود: تا زمانی که پرونده ها در کمیته تخصصی شهرستان ها تایید نشوند امکان بارگذاری در سامانه سجاد را نخواهند داشت.

وی ادامه داد: حدود 1/6 درصد از پرونده های خسارت سیل به کشاورزی خوزستان رد شده که نشان از دقت دستگاه های اجرایی در بررسی پرونده ها است.

چنگلوایی همچنین از سفر احتمالی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری به خوزستان خبر داد و گفت: این سفر بنا است به منظور بررسی آخرین وضعیت اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده خوزستان درخصوص جبران خسارت  سیلاب صورت گیرد.