آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۴۴۶
سیاست
۴
مشهد

تشکر از مدیریت شهری برای تلاش در محرومیت زدایی از حاشیه شهر

در مراسم بهره برداری از مجموعه چندمنظوره ورزشی گلشن و 12 پروژه فضای سبز در مشهد عنوان شد؛ حمایت قاطع سپاه از نمادهای رفع محرومیت در مناطق کم برخوردار مشهد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر حمایت قاطع از نمادهای رفع محرومیت در مناطق کم برخوردار مشهد تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سردار سرلشکر حسین سلامی با بیان این مطلب در آیین رونمایی از مجموعه چندمنظوره ورزشی گلشن که در بلوار شهید آوینی (گلشهر) به بهره برداری رسید، اظهار کرد: باید آرایش اقتصادی، فضای کسب و کار و معیشت جامعه را براساس خنثی سازی سناریوی خطرناک دشمن صورت دهیم. این مهم امروز برای ما به عنوان میدان مرکزی نبرد محسوب می شود و سپاه هر جا نمادی از رفع محرومیت و استضعاف دیده شود، حضور می یابد. وی افزود: ممکن است به صورت مستقیم فعالیتی را شکل ندهیم، اما از این جنس فعالیت ها حمایت می کنیم. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه این روزها در جبهه نظامی با اشکال نیابتی، جنگ های نظامی و ارعاب و درگیری مواجه ایم، گفت: با این حال این تمام ماجرا نیست و سناریوهای دشمن بسیار گسترده تر از این موارد است.

جنگ اقتصادی جزو لاینفک سیاست های امروز دشمنان مان

سلامی با بیان اینکه جنگ اقتصادی جزو لاینفک سیاست های امروز دشمنان ما است، عنوان کرد: نقشه آنها برای تخریب شرایط اقتصادی کشور، فلج کردن نظام، درگیر کردن مردم با مشکلات معیشتی و قرار دادن مردم در مقابل نظام، سیاستی جدی و مرموزانه دشمنان است. وی خاطرنشان کرد: به تبع رسالتی که داریم، هر جا تهدیدی باشد حضور پیدا کرده و تلاش می کنیم قبل از شکل گیری هر تهدیدی حضور یابیم و تهدیدات را خنثی کنیم. همگان سپاه را با مفهوم امنیت می شناسند و حضور در مراسم افتتاح این مجموعه ممکن است عجیب به نظر بیاید. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه جنگ های امروز، جنگ های آشکار و محسوس نیست، گفت: دشمن به شیوه ای وارد عمل می شود که چندان این موضوع را احساس نکنیم. جنگ و صلح با هم ممزوج هستند. اما به دلیل حساسیت هایی که در این زمینه داریم، احساس مبارزه و جنگ را به خوبی درک می کنیم. سلامی بیان کرد: معتقدیم پیروزی در این نبرد نیازمند به هم پیوستن همه اراده ها، همراه شدن و گره خوردن همه قلب ها به یکدیگر است. امروز زمانی است که باید با قلب های مان جامعه را اداره کنیم و نیازمند جهاد همگانی هستیم. وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس بخش کوچکی از جامعه در جبهه ها حضور یافته و این حضور کافی بود، گفت: اما امروز همه سرزمین ما میدان دفاع است. جهاد اقتصادی که در افق های بلند اندیشه رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به عنوان اقتصاد مقاومتی تجلی یافته، عرصه اصلی جهاد ما در برابر دشمن است. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر تلاشی در این راستا را مانند عملیات در دوران دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: عملیات پیروزمندانه که دشمن را از دسترسی به هدف خود دور می کند و برای ما شریف است و ارزش جهاد دارد.

تلاش در اجرای تاکیدات مقام معظم رهبری در ساماندهی مناطق پیرامونی شهر

سلامی افزود: سال ها است ساماندهی به مناطق پیرامونی شهر مشهد از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است. ایشان تعلق خاطر زیادی به مشهد مقدس به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام دارد. وی با تاکید بر اینکه مشهد باید با شخصیت و شان حرم مطهر زیبایی و نور و رایحه پیدا کند، خاطرنشان کرد: در مشهد باید رایحه دل انگیز معنویت به مشام برسد. پس دیدن صحنه های محرومیت در این شهر پسندیده نیست. انقلاب ما انقلاب عدالت است. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه بیان کرد: سپاه سال ها است براساس اوامر رهبر معظم انقلاب در مناطق پیرامونی و حاشیه شهر از جنبه رفع فقر، جبهه فرهنگی و امنیتی قبول مسوولیت کرده و امید است با مجموع اقداماتی که با همکاری مدیریت شهری شکل گرفته، سال آینده شاهد ارایه تصویری متفاوت از مناطق حاشیه شهر باشیم. سلامی با بیان اینکه در فضایی با تفکر انقلابی باید با سرعت شگفت انگیز تغییرات را ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: در کنار مردم هستیم و تا حل همه مسائل می مانیم. مسائل نسبت به اراده های مان کوچک هستند. ما تسلیم شدن را نیاموختیم. بلکه غلبه کردن را آموختیم. وی با اشاره به اینکه ایرانیان قدرتمند و صاحب منزلت در جهان هستند، گفت: وقتی در محاصره و تحریم می توانیم قدرت بسازیم، این مسائل کوچک به راحتی قابل حل است.

تلاش قابل ستایش مدیریت شهری مشهد در راستای کاهش محرومیت از مناطق حاشیه شهر

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عین حال ضمن تشکر از مدیریت شهری مشهد بیان کرد: شهرداری مشهد این فرصت را فراهم کرد تا مجموعه ورزشی و سایر پروژه ها را برای کاهش محرومیت ها در مناطق کم برخوردار و پیرامونی شهر احداث و اجرایی کند. سلامی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری رفع محرومیت از مناطق حاشیه شهر را نقطه تمرکز فعالیت خود قرار داده و این جای تشکر دارد. حاشیه باید به متن منتقل شود و نباید در حاشیه تفکر ما قرار گیرد. وی تصریح کرد: در این صورت است که مسوولیت های انقلابی مان را در حل مسائل جامعه انجام می دهیم. این راه، راه سعادت است. هر چند با سختی هایی مواجه می شویم. اما انتهای سختی ها چون برای خداوند و اعتلای جامعه است، آسایش و آرامش و پیشرفت کشور است. در جهان به ندرت اتفاق می افتد کشوری در جبهه های وسیع و جهانی بجنگد و در عین حال پیشرفت کند. اما ایران اسلامی موفق شده در این عرصه ها پیروز باشد.

همکاری شهرداری مشهد و سپاه پاسداران در 12 عرصه مشترک

محمدرضا کلایی، شهردار مشهد نیز در این خصوص گفت: مناطق حاشیه ای شهر مشهد را به 8 پهنه تقسیم کرده‎ایم و برنامه‎های متعددی در قالب طرح نجات مناطق حاشیه‎ای شهر مشهد داریم که در دو پهنه آن، با سپاه پاسداران و قرارگاه سپاه پاسداران در بلوار برونسی همکاری داریم؛ مام تلاش ما این است که در همه پهنه‎ها با کیفیت عمل کنیم. وی با بیان اینکه معتقدیم باید برای همه شهروندان خاطرات خوب و مثبت بسازیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم ساخت چنین پروژه هایی موجب افزایش نشاط اجتماعی و ایجاد خاطرات مثبت در شهروندان شود. شهردار مشهد با تاکید بر اینکه اعتقاد ما ایجاد برابری و عدالت است، تصریح کرد: وقتی افراد بزرگی چون شهید چمران را در کشور داریم که در جهت ایجاد عدالت تلاش کرده‏اند ما نیز وظیفه خود می‎دانیم که تمام شهروندان را به نقطه برابری استفاده از امکانات برسانیم. وی با بیان اینکه ما در شهر اسلامی زندگی می کنیم و بالای شهر و پایین شهر نداریم، افزود: اینکه تاکنون شرایط نابرابر بوده است، نباید ماندگار شود و ما نیز در مجموعه مدیریت شهری بر آن هستیم که در جهت برابری و عدالت گام برداریم و ذره‎ای در این راه توقف نداشته باشیم. شهردار مشهد با بیان اینکه 85 پروژه توسط شهرداری در پهنه ‎های مناطق کم برخوردار در حال اجرا است، ادامه داد: هرکدام از پروژه‎های تعریف شده برای مناطق حاشیه‎ای شهر شامل زیر پروژه‎هایی چون بحث حمل و نقل هستند. گفتنی است افتتاح مجموعه آبی گلشن در راستای توزیع عادلانه خدمات در تمام نقاط شهر در انتهای بلوار شهید آوینی (گلشهر) منطقه 5 شهرداری مشهد با اعتبار 170 میلیارد ریال به بهره برداری رسید؛ همچنین 12 بوستان در سطح شهر مشهد با اعتبار 960 میلیارد ریال نیز به بهره برداری رسید که با این اتفاق 116 هزار و 600 مترمربع به سرانه فضای سبز مشهد اضافه شده است.