آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۶۸۷
صنعت و معدن
۳
خبر

برنامه های وزارت صمت برای مبارزه با فساد

دنیای اقتصاد : مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: احصا و اصلاح فرآیند کاری تمامی گلوگاهای فساد در وزارت صنعت، معدن و تجارت به شدت در حال پیگیری است. به گزارش «شاتا»، اکبر صادقی افزود: در قالب جلسات «کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم» که با حضور معاونان و روسای سازمان های تابعه وزارت صمت برگزار می شود، طی بررسی های کارشناسی بسیاری از مبادی فساد و نقاط تخلف ساز مجموعه وزارتخانه شناسایی و احصا شده و در همین راستا اصلاح فرآیندها در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

دبیر کمیته سلامت اداری وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: رویکرد کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در بحث مبارزه با فساد و بروز انواع تخلف، اقدام پیشگیرانه است. وی ادامه داد: برای کنترل تخلفات و کاهش حداکثری بروز انواع فساد، علاوه بر ابزارها و زیرساخت های اداری به مشارکت عمومی و بسیج همگانی نیز نیازمند هستیم. صادقی خاطر نشان کرد: برای این منظور در وزارت صمت سامانه های نظارتی مختلفی طراحی شده و به کار گرفته ایم که می تواند دریافت گزارش های مردمی را تسهیل کند و امکان رصد حداکثری همه حوزه ها را بیش از پیش فراهم آورد.

دبیر کمیته سلامت اداری وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: رویکرد جامع در وزارت صمت برای ایجاد شفافیت حداکثری در فرآیندها، افزایش خدمات الکترونیکی است و در همین راستا اقدامات وسیعی در حال پیگیری بوده و خوشبختانه هم اکنون بخش های بسیاری در وزارتخانه خدمات مورد نیاز مردم را به صورت الکترونیکی ارائه می کنند. مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت صمت افزود: با تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ طرح «شفاف سازی و ارتقای سلامت اداری» به عنوان یکی از برنامه های محوری فعالیت های این وزارتخانه در دستورکار بوده و همه ارکان وزارتخانه و سازمان های استانی نیز موظف به اجرای مفاد آن هستند. وی در ادامه گفت: به زودی شرکت هایی که دلار دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند به قوه قضائیه معرفی می شوند. مدیرکل دفتر بازرسی وزارت صمت تاکید کرد: تاکنون فرصت مناسبی به افراد و یا شرکت های دریافت کننده ارز دولتی جهت ارائه فهرست کالاهای وارداتی خود داده شده است و بدون تردید و هیچ گونه اغماضی لیست شرکت هایی که دلار دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند را به قوه قضائیه معرفی می کنیم و در برخورد با آنها کاملا جدی هستیم.