آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۶۵
ورزشی
۹

مشکلات عدیده در بلیت فروشی اینترنتی ورزشگاه آزادی

یکی از دلایل تعویق رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران راه اندازی و استقرار سیستم بلیت الکترونیک به همراه نصب گیت های ورودی و شماره دار شدن صندلی ها بود، اتفاقی که در بازی افتتاحیه رقابت های لیگ برتر به بدترین شکل ممکن نمایان شد و درحالی که شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور عهده دار این مسئولیت بود اما تنها حدود 10 هزار نفر با خرید اینترنتی بلیت راهی ورزشگاه شدند و بیش از 10 هزار نفر نیز بدون بلیت از نزدیک نظاره گر این دیدار بودند.

از دیگر اشکالات بلیت فروشی دیدار افتتاحیه این بود که برخی در سایت اینترنتی اعلام شده اقدام به خرید بلیت کرده بودند و علی رغم کسر مبلغ، بلیت و کد پیگیری برای آن ها صادر نشده بود و بازگشت هزینه ای نیز نداشتند. مورد دیگر مربوط به کسر مبلغ های مغایر از متقاضیان نسبت به ارقام اعلامی بود؛ بدین صورت که به جای کاهش مبلغ 15 هزار تومان برای خریداران بلیت پشت دروازه، رقم 20 یا 25 هزار تومانی کسر می شد. از دیگر نکات قابل اشاره امکان ورود افراد مختلف با یک کارت ملی بود، به گونه ای که پس از عبور یک هوادار از گیت نصب شده این امکان وجود داشت کارت ملی اش را به فرد دیگری بدهد و از همان گیت عبور کند. در مورد دیگر نیز می توان به عدم امکان خرید بلیت اینترنتی برای افراد کمتر از 15 سال اشاره کرد، افرادی که هنوز کارت ملی دریافت نکرده اند.

نکته قابل اشاره دیگر اما وضعیتی است که روز پنج شنبه  گذشته ورزشگاه آزادی به آن مبتلا شد. اگر وضع بلیت فروشی در استانداردترین ورزشگاه کشور همان چیزی است که در بازی افتتاحیه دیدیم باید وضعیت در سایر ورزشگاه ها و دیدارهای لیگ برتر را اسفناک تر از آنچه هست تصور کنیم و منتظر باشیم که یا عده ای باز هم بدون بلیت به ورزشگاه بروند و یا شاهد بلیت فروشی کاغذی باشیم!

این در حالی است که مسئولان به طور حتم باید به فکر راه چاره برای دیدار دربی پایتخت در هفته چهارم لیگ برتر که برگزاری آن هم از نظر زمانی چندان دور نیست، باشند.