آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۶۵
ورزشی
۹

بنا: به مدال باشد نوروزی و سوریان را به جهانی می بردم!

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: برای من فرقی نمی کند چه اسمی روی تشک برود، اگر به مدال باشد نوروزی و سوریان را به مسابقات جهانی می بردم.

به دنبال حواشی ایجاد شده در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی، محمد بنا در گفت و گویی با خبرگزاری فارس اظهار داشت: از روز اول که تیم را تحویل گرفتیم اعلام کردیم که نحوه تصمیم گیری مانند همان سال های گذشته ای است که تیم های ملی را انتخاب می کردیم. به فدراسیون و تمام کشتی گیران نیز اعلام کردیم که به هیچ عنوان چیزی به اسم مسابقه انتخابی به صورت رودررو نخواهیم داشت.  وی افزود: به هم ریختگی 2 سال گذشته کمی کار ما را سخت تر کرده بود چرا که ابتدا باید آن موضوع را جمع و جور می کردیم. نفراتی مانند حسین نوری و مهدی علیاری اصلا شرایط خوبی نداشتند و رها شده بودند. البته وقتی با مربیان تیم ملی صحبت کردیم گفتیم شرایط برای همه یکسان است و همه را به اردو دعوت کردیم، اما وقتی این نفرات به اردو آمدند متوجه شدیم که شرایط، شرایط خوبی نیست.  بنا ادامه داد: متاسفانه صحبت های خوبی  از سوی برخی ها در فضای مجازی مطرح نشد و گفتند که ما را بیرون کردند در حالی که من هیچکس را بیرون نکردم و وظیفه آنها بود که بمانند و به سایر اعضای تیم کمک کنند. به عنوان مثال بعد از اعلام ترکیب تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا بسیاری از کشتی گیرانی که حق شان بود  به مسابقات بروند در اردو ماندند و به رفقای شان کمک کردند.

وی در پایان تصریح کرد: متاسفانه کشتی گیر وقتی در چنین شرایطی قرار می گیرد و در مسابقه ای می بازد، آخرین مقصر را خودش را می داند. اگر قرار بود تنها به مدال فکر کنیم، می توانستم نوروزی و سوریان را به مسابقات جهانی ببرم.