آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۶۵
حوادث
۱۰

اغفال دختران در تلگرام؛ شرور شیطان صفت به دام پلیس افتاد

شرور شیطان صفتی که با فریب طعمه های خود در تلگرام آنها را مورد آزار و اذیت قرار می داد، دستگیر شد.

به گزارش پلیس پایتخت، چهارم اردیبهشت امسال، خانمی جوان با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران مدعی شد که توسط یک مرد حدودا 35 ساله مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

این زن جوان پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش گفت: حدود چند ماه قبل با شخصی که خود را فرشاد (20 ساله)  معرفی می کرد در فضای مجازی آشنا و دوست شدم، در این مدت با وی در فضای مجازی در ارتباط بودم تا اینکه او چند روز قبل به من پیشنهاد داد تا همدیگر را حضوری ملاقات کنیم. وی به دلیل صمیمیت ایجاد شده بینمان، توانست اعتمادم را جلب کند و من قرار ملاقات حضوری را پذیرفتم.

وی افزود: روز حادثه با فرشاد در محدوده تهرانپارس قرار گذاشتم، حدود ساعت پنج عصر یک خودروی شاسی بلند مقابلم توقف کرد اما فرشاد راننده نبود، راننده که متوجه تردید من شد، خود را دایی فرشاد با نام شاهین معرفی کرد و من نیز سوار خودرو شدم.

این خانم جوان ادامه داد: شاهین مرا به یک ساختمان سه طبقه در همان محدوده تهرانپارس برد، به محض ورود به ساختمان متوجه شدم خالی از سکنه است و فرشادی در کار نیست، شاهین پیش از هرگونه اقدامی توسط من، به سمتم حمله ور شد و به التماس های من توجهی نکرد، او مرا پس از آزار و اذیت رها کرد که بلافاصله با مراجعه به دادسرا، از وی شکایت کردم.

کارآگاهان اداره شانزدهم پس از شنیدن اظهارات شاکی راهی محل وقوع جرم شدند که در تحقیقات اولیه هویت واقعی متجاوز به نام محمدرضا شناسایی شد.

در بررسی سوابق محمدرضا مشخص شد وی دارای 10 فقره سابقه در زمینه های قتل، شرارت، آزار و اذیت، کلاهبرداری و سایر جرایم است.

با تایید تصویر متهم توسط شاکی، کارآگاهان با بهره گیری از روش های علمی کشف جرم موفق به شناسایی مخفیگاه وی در محدوده تهرانپارس شده و با هماهنگی بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران در مورخه 19 اردیبهشت ماه در یک عملیات پلیسی موفق به بازداشت و انتقال وی به پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.

متهم در تحقیقات به عمل آمده منکر هرگونه آزار و اذیت شد اما پس از مواجهه با شاکی چاره ای جز بیان حقیقت نداشت و لب به اعتراف گشود.

وی در توضیح شیوه و شگرد خود در اغفال دختران در فضای مجازی گفت: من در تلگرام با عکس و هویت جعلی با شاکی آشنا شده، او را فریب دادم و نقشه ام را اجرا کردم.

این شرور سابقه دار ادامه داد: طعمه هایم را از بین نوجوانان کم سن و سال در فضای مجازی انتخاب می کردم، با آنها دوست می شدم و با جلب اعتماد آنها را به ساختمانی برده و مورد آزار و اذیت قرار می دادم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم با اعتراف صریح به بزه انتسابی، با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.