آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۶۵
حوادث
۱۰

سرقت نافرجام طلافروشی با سوتک مها

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز اعلام کرد که سامانه مها سرقت از یک طلا فروشی در شهرستان کرج را ناکام گذاشت.

سرتیپ سید جعفر حسینی، در گفت و گو با ایرنا  اظهار داشت: روز چهارشنبه چهارسارق با یک خودروی سوناتا با هدف سرقت در نقطه مرکزی شهر کرج که به گفته شاهدان عینی مجهز به سلاح گرم بودند وارد یک جواهر فروشی شدند.

سارقان که سه مرد و یک زن بودند، 2 نفر از آنها با پوشش صورت در داخل خودرو و 2 نفر دیگر به طلافروشی مراجعه کرده و قصد سرقت داشتندکه با اقدام به موقع صاحب طلافروشی نسبت به فعال کردن پدال سامانه مها ماموران انتظامی کلانتری 11 مرکزی کرج بلافاصله به محل حادثه اعزام و 2 نفر ازسارقان را دستگیر کردند.

واحد صنفی مذکور مجهز به سامانه مها بوده که از سرقت آن جلوگیری شد.

«مها»، سامانه اطلاع رسانی و اعلام خطر آنلاین و هوشمندی است که به صورت 24 ساعته به کمک حسگرهای حرکتی، لرزشی و هر نوع تهدید از جمله سرقت، زورگیری و غیره را در زمان حضور یا عدم حضور مالک به مرکز هشدار الکترونیک اعلام می کند.

این سامانه به محض دریافت هشدار الکترونیکی، صحت آن را احراز و در کمترین زمان، مالک و مبادی امدادی را از جمله پلیس از وقوع سرقت مطلع می کند.

حسینی افزود: با نصب سامانه هوشمند مها در صورت هر گونه حادثه، این سامانه، پلیس بلافاصله در کمترین زمان ممکن خود را به محل رسانده تا اقدامات پلیسی انجام شود.