آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۶۵
حوادث
۱۰

دستگیری کلاهبردار 6 میلیارد تومانی در البرز

فردی که با ادعای فروش خودروهای مزایده ای و سکه های طلا ، شش میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده بود، توسط پلیس استان البرز دستگیر شد.

فرمانده انتظامی البرز  به ایرنا گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری مبنی بر اینکه فردی با سوءاستفاده از اعتماد مردم ، 6 میلیارد تومان  از آنها کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیری نامبرده در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ  در این استان قرار گرفت.

سرتیپ عباسعلی محمدیان  افزود: طبق تحقیقات اولیه از مالباختگان مشخص شد، متهم با استفاده از خودروهای گران قیمت و ادعای اینکه با مقامات دولتی ارتباط دارد، اعتماد آنها را جلب کرده و برای فروش خودروهای مزایده ای و طلا، مقدار قابل توجهی پول از آنها دریافت کرده و سپس متواری شده است.

کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و نیز سرنخ های به دست آمده مخفیگاه متهم را در شهرستان  ساوجبلاغ شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه، وی را دستگیر کردند.محمدیان افزود:  متهم در مواجهه با مالباختگان و مدارک و مستندات موجود چاره ای  جز اعتراف نداشت و به 21 فقره کلاهبرداری به ارزش 6 میلیارد تومان با همدستی یکی از دوستانش اقرار کرد.متهم اصلی و همدست وی پس از تکمیل پرونده به دادسرا اعزام و با صدور قرار روانه زندان شدند.