آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۶۸۷
مسکن و عمران
۷
نبض بازار

قیمت پیشنهادی جدیدترین فایل های بزرگ متراژ

دنیای اقتصاد : مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت وضعیت بازار املاک بزرگ متراژ(بیش از 100 مترمربع) را متفاوت از سایر گروه های متراژی توصیف می کنند.

به گزارش «دنیای اقتصاد» وضعیت بازار املاک در بخش خرید و فروش حاکی از آن است که اگرچه حجم عمده متقاضیان موجود در بازار، به دلیل قدرت خرید اندک در جست و جوی آپارتمان کمتر از 80 مترمربع هستند، اما در حال حاضر بخش عمده واحدهای عرضه شده به بازار، دارای متراژی بیش از 80مترمربع هستند.

مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت به ویژه مناطق مصرفی نیز عنوان می کنند، وضعیت بازار املاک عرضه شده به بازار در حالی است که در مقطع کنونی علاوه بر آنکه حجم مراجعه به بنگاه های املاک به شدت نسبت به ابتدای سال کاهش پیدا کرده بلکه همان تعداد اندک متقاضی حاضر در بازار توان خرید ملک با متراژ بیش از 80 مترمربع را ندارند.

به گفته آنها، بخشی از فروشندگان آپارتمان های متراژ بزرگ به دلیل کاهش تعداد متقاضی و گمانه زنی برای ورود به یک دوره رکود معاملاتی، سعی کرده اند اندکی در قیمت های پیشنهادی خود تعدیل ایجاد کنند؛ با این حال هنوز بخش عمده این واحدها در توان و قدرت خرید متقاضیان مصرفی نیست. مشاوران املاک می گویند بخش عمده متقاضیان واحدهای بزرگ متراژ خانوارهایی هستند که مقطع کنونی را زمان مناسبی برای تبدیل به احسن کردن ملک خود دیده اند.