آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۷۱۳۹
سیاسی
۲

خطیب جمعه تهران: صدا و سیما به جای مداحی و سینه زدن ها، زندگی اهل بیت را نمایش دهد

خطیب نمازجمعه تهران گفت: مجامع ما و صدا وسیما که دستش باز است حرکات و الفاظ افرادی مانند مسلم بن عقیل را نمایش بدهد که صدها بار از مداحی ها و کف زدن و سینه زدن ها ارزش بیشتری دارد.

به گزارش ایسنا، آیت الله امامی کاشانی در خطبه های نماز عبادی- سیاسی جمعه  تهران، با اشاره عید غدیر افزود: نبوت، ولایت و امامت یک حقیقت است. به قول شیخ شهاب الدین سهروردی گفته می شود ولایت و امامت، کتاب و سنت در آسمان ها یکی بود و روی زمین دو تا شد. اینها در عالم غیب یک حقیقت بود. واقع هم همین است. متن و تفسیر یک کتاب یکی است. اگر کسی کلامی گفت و آن کلام روشن نبود و شخصی آن کلام را روشن کرد، کلام همان است که مبهم بوده و حالا روشن شده است. پیامبر(ص) مامور ابلاغ وحی و امیرالمومنین(ع) مامور تبیین وحی است. آنچه مهم است، این است که باید از نعمت ولایت که بزرگ ترین نعمت است، بهره برد. بهره نعمت، همان هماهنگ بودن و در ارتباط بودن با ولی خدا است. همه چیز را باید با نعمت ولایت مقایسه کرد و تراز گرفت. معنای عید غدیر و ولادت موسی بن جعفر(ع) و ائمه و شهادت ها و وفات ها همین است. اگر نسبت به ولایت غفلت شود، اصل دین از دست رفته است.

امامی کاشانی افزود: پیر شدن در بدی ها خطر بزرگی است. ایام عاشورا نزدیک است. باید زندگی اهل بیت علیهم السلام را به نمایش گذاشت.

 ارسال دیدگاه