آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۹۵۷۱
صفحه آخر
۱۶

اولین دوره مسابقات استعدادیابی ایرانی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

طوفان شن در«عصر جدید»

اولین دوره مسابقات استعدادیابی ایرانی، با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. در مسابقه عصر جدید که از ابتکارات بسیار موفق شبکه سوم سیماست، طی زمان 204 روز، جمعا 1038 فرد یا گروه شرکت کننده با هم به رقابت پرداختند.

نفر نخست این رقابت با رای مردم انتخاب شد که فاطمه عبادی با 6/544/964 رای از مجموع 24/405/608 رای توانست عنوان استعداد برتر و جایزه 500 میلیونی را از آن خود کند. وی با هنرمندی تمام و با استفاده از شن، خالق تصاویری دیدنی بود که هر یک حماسه ای را روایت می کردند. یکی از کارهای موفق عبادی که مورد اقبال عموم مخاطبان قرار گرفت، اثر «مادر» بود.

پس از فاطمه عبادی، محمد زارع (بدلکار) با 5/916/362 رای، پارسا خائف (خواننده) با 5/717/064 رای، سعید فتحی روشن (شعبده باز) با 3،148،431 رای   و گروه دختران نینجا (ورزشکار) با 3/078/787 رای عناوین دوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

در برنامه عصر جدید، از شرکت کننده پنج ساله تا پیرمرد 61 ساله از هفتم بهمن ماه سال 1397 تا 28 مرداد 1398 با یکدیگر رقابت کردند. برنامه اعلام نتایج عصر جدید که از شامگاه پنج شنبه 31 مرداد آغاز شده بود، تا بامداد روز گذشته، ادامه داشت و با معرفی برگزیدگان نهایی پایان یافت.

عصر جدید، نمونه ای موفق و بومی از برنامه هایی همچون «گات تلنت» یا «ایکس فکتور» است که به کشف استعدادهای خاص در زمینه های هنری، ورزشی و یا ذهنی می پردازد. در عصر جدید که پربیننده ترین برنامه تلویزیونی ایران است، فعالیت هایی از نقاشی، شعبده بازی، خوانندگی، استندآپ کمدی، انجام حرکات خاص ورزشی و حرکات نمایشی گرفته تا محاسبات ذهنی و حتی سرو چای به سبک سفره خانه ای و سنتی به نمایش در آمدند. به نظر می رسد این برنامه در زمان کوتاه، چنان در میان خانواده های ایرانی جای خود را باز کرد که بسیاری، بی صبرانه منتظر فصل های بعدی آن هستند.

برنده عصر جدید: نقاشی را از آشپزخانه و با نمکدان شروع کردم

«فاطمه عبادی» که با رای شش و نیم میلیون بیننده بر سکوی اول این برنامه ایستاد، در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفته است: واقعا فکر نمی کردم که اول بشوم و از لطف خداوند و مردم تشکر می کنم.

وی در پاسخ به این سوال که برنده شدن شما در این برنامه چقدر بر مسیر زندگی شما تاثیر گذاشت؟ اظهارداشت: قطعا مسیرم همان مسیر است ولی حتما خیلی بهتر و قوی تر.

عبادی همچنین درباره انتخاب آثاری که در عصرجدید اجرا کرد و توجهش به مسائل اجتماعی نیز عنوان داشت: من همواره دلم می خواهد در بحث معضلات اجتماعی، اتفاقاتی که در اطرافم می گذرد و چیزی که در راستای انسانیت و مسیر انسانی باشد، به اندازه خودم سهمی داشته باشم. قبل از عصر جدید هم به مسائل اجتماعی علاقه داشتم و درست است که عصر جدید من را به صورت بداهه به این مسیر انداخت ولی خودم هم این مسیر را دوست دارم .

برنده مسابقه استعدادیابی عصرجدید تصریح کرد: این گونه نیست که بگویم با این مسابقه مسیر من تمام می شود و کارم به پایان می رسد، اصلا برای من این اتفاق نخواهد افتاد و چه بسا که نسبت به قبل بهتر باشم و بتوانم از چیزی که خداوند به من اعطا کرده، بیشتر بهره ببرم و مسیر بهتری را بروم. شاید نتوان خیلی مسائل را با حرف گفت ولی با نقاشی و هنر می توان آن را بیان کرد.

عبادی درباره آغاز ورودش به هنر نقاشی به شن نیز گفت: ماجرای خیلی جالب و خنده داری بود. از من پرسیدند که کار شن را از کجا آغاز کردی و من گفتم که از نمک شروع کردم. هر خانمی در آشپزخانه اش به یک نبوغی می رسد. خانمی که پا به آشپزخانه می گذارد و غذا می پزد خودش یک هنرمند است. کار من هم واقعا از نمک شروع شد. مادرم همیشه می گفت که تو وقتی بچه بودی هر وقت حتی یک گوجه می دیدی آن را به شکلی درمی آوردی و یا حتی یک تکه ذغال هم از روی زمین برمی داشتی نقاشی می کشیدی. ولی جدا نقاشی با گرد و پودر و... از نمک شروع شد و وقتی علاقه ام را در این مسیر محک زدم، دنبالش را گرفتم.

وی در پایان گفت: من همواره بعد از خداوند حمایت خانواده ام را داشته ام اما نقش احمد همسرم به عنوان حامی چیز دیگری بوده است. این مسیر را اول با لطف خداوند و پس از آن خانواده ام سپری کردم. احمد برای من یک یار به تمام معناست. او راه را برای من هموار کرد و همواره در کنار من بود و در حقیقت مهم ترین مشوق من بود.