آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۶۳
ورزش
۴

استقلال لیگ را با شکست دربرابر ماشین سازی شروع کرد

شوک دقیقه 94 در تبریز

استقلال لیگ نوزدهم را آن طور که مورد انتظار هوادارانش بود، آغاز نکرد تا کابوس شروع های ناامید کننده در ابتدای فصل سراغ تیم استراماچونی هم بیاید. آبی پوشان که در چند فصل گذشته در بازی های ابتدایی خود نتایج خوبی نگرفتند، انتظار داشتند در اولین بازی خود مقابل ماشین سازی تبریز پیروز شده و ورزشگاه بنیان دیزل را با کسب 3 امتیاز ترک کنند، اما گل دقایق پایانی شاگردان رسول خطیبی باعث شد آنها دست خالی از تبریز برگردند.

ماشین سازی از ابتدای بازی قصد داشت با ارسال توپ های بلند و در عمق دفاع استقلال به گل برسد و در 15 دقیقه ابتدایی بازی با همین تاکتیک به چند موقیعت مسلم گلزنی دست پیدا کرد که درخشش حسینی درون دروازه آبی ها مانع از گلزنی آنها شد. بعد از آن بود که بخش زیادی از نیمه اول و تمام نیمه دوم توپ و میدان در اختیار شاگردان استراماچونی بود و فرشید اسماعیلی، مرتضی تبریزی و شیخ دیاباته می توانستند زننده اولین گل این تیم در لیگ نوزدهم باشند.

مربی ایتالیایی استقلال با آوردن بازیکنانی همچون علی دشتی و مهدی قائدی سعی کرد لایه های دفاعی ماشین سازی را باز کند، اما تعویض های رسول خطیبی بهتر جواب داد و اتابک زارعی در دقیقه 94 روی یک ضربه ایستگاهی توانست تیمش را به پیروزی برساند. این ضربه سبب شد تا رسول خطیبی که 5 بار با تیم های مختلف برابر استقلال صف آرایی کرده بود و 3 تساوی و 2 باخت مقابل آبی های تهران به دست آورده بود، اولین پیروزی اش را در ورزشگاه بنیان دیزل به دست آورد. این ضربه آزاد پس از آن به دست آمد که محمد دانشگر مانع از تک به تک نریمان جهان با گلر تیم شان شد و با کارت قرمز داور از زمین بیرون رفت. حالا استقلال باید بدون امتیاز خود را آماده بازی هفته دوم کند که روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی و مقابل فولاد خوزستان انجام می شود.