آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۶۳
ورزش
۱۷

رویارویی تیم های کلوپ و امری در هفته سوم لیگ جزیره

دوئل 6 امتیازی ها در آنفیلد

حسین خلیلی

لیگ برتر انگلیس در دو هفته ای که پشت سر گذاشت، حداقل یک بازی جذاب و داغ را به فوتبال دوستان هدیه داد. بازی منچستر - چلسی و من سیتی - تاتنهام در هفته های اول و دوم تمام فاکتورهای لازم برای لذت بردن از فوتبال را داشت. دو تیم لیورپول و آرسنال هم در این هفته به مصاف هم می روند تا هیجان فوتبال در جزیره با شدت و جذابیت خاص خود ادامه داشته باشد.

یکی از نکات جذاب بازی امروز در ورزشگاه آنفیلد این است که در بین 20 تیم حاضر در لیگ جزیره، فقط آرسنال و لیورپول توانسته اند دو بازی ابتدایی خود را با پیروزی پشت سر بگذارند و حالا با 6 امتیاز کامل به مصاف هم می روند. از جمله دلایل جذابیت این بازی این است که از لحاظ گل های زده ، پر گل ترین بازی در تاریخ لیگ جزیره به حساب می آید. به گزارش بی بی سی، در 54 بازی که این دو تیم رو در روی هم قرار گرفته اند 155 گل رد و بدل شده و رکورد شش هت تریک نیز در این میان به ثبت رسیده است.

 البته آمار و ارقام بازی های گذشته می گوید همه چیز به نفع تیم کلوپ است. لیورپول در هشت بازی قبلی خود مقابل آرسنال هرگز شکست نخورده و چهار پیروزی و چهار تساوی به دست آورده است. از سوی دیگر، لیورپولی ها می خواهند با پیروزی در بازی امشب به دوازدهمین برد متوالی خود در لیگ برتر برسند. از سوی دیگر، قرمزهای شهر بندری لیورپول در 41 بازی قبلی خود در ورزشگاه خانگی شکست نخورده اند. آخرین شکست آنها در این ورزشگاه مقابل کریستال پالاس و در سال 2017 بود.

در طرف مقابل، آرسنال می خواهد برای دومین بار طی 15سال گذشته، سه بازی ابتدایی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد. آخرین باری که آنها سه بازی اول فصل را با پیروزی تمام کردند، مربوط به فصل رویایی 2004 است که در پایان فصل با آرسن ونگر قهرمان لیگ جزیره شدند. اما حالا خود آرسنالی ها به خوبی می دانند که برای ثبت این کورد، کار سختی دارند زیرا توپچی ها در شش بازی قبلی خود در آنفیلد هرگز پیروز نشده و در هر بازی حداقل دو گل دریافت کرده اند.