آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۶۳
حوادث
۱۹

مرد میانسال که 9 کودک را مورد آزار قرار داده بود به 229سال زندان و 1100ضربه شلاق محکوم شد

2 قرن حبس برای شکارچی کودکان

حکم زندان و شلاق شکارچی پیر که خودش را  مامور مخفی معرفی می کرد و 9 دختر و پسرخردسال را به تله شیطانی اش انداخته بود در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

به گزارش خبرنگار جام جم، عصر هفدهم مرداد 93 مرد جوانی همراه پسر خردسالش به پلیس آگاهی رفت و از یک مرد میانسال که پسرش را آزار داده بود شکایت کرد. وی گفت:دیروز جمعه  پسرم را به سوپرمارکت سر خیابان فرستادم تا برای ما نان بخرد. اما چند دقیقه بعد وقتی به خانه برگشت حالی آشفته داشت. پسر ده ساله ام به نام آریا گفت یک مرد میانسال که خودش را پلیس مخفی معرفی کرده بود او را به خرابه ای برده و آزار داده است. با این شکایت، پلیس پیگیر ماجرا شد و آریا به پزشکی قانونی معرفی شد، اما کارشناسان در گزارشی اعلام کردند آثاری از آزار و اذیت در وی مشاهده نشده اما دی ان ای مرد آزارگر روی لباس های آریا کشف شد.

دوم آذر همان سال شکایت دیگری به پلیس رسید. مرد جوانی همراه دختر ده ساله اش نسرین به پلیس آگاهی رفت و گفت دخترش از سوی یک مرد میانسال که خود را مامور معرفی کرده داخل ماشین  وی  مورد آزار قرار گرفته است . در حالی که تحقیقات پلیس برای ردیابی شیطان پراید سوار آغاز شده بود چند شکایت مشابه دیگر به پلیس رسید. پنجم فروردین 94 دو دختر 9 و 11ساله در پارکینگ خانه شان در دام شیطانی مرد میانسال گرفتار شده بودند. متهم این بار هم با معرفی خود به عنوان مامور پلیس، دختر و پسر را آزار داده بود. در حالی که شواهد نشان می داد قربانیان در دام سیاه یک نفر گرفتار شده اند پلیس به جمع آوری اطلاعات پرداخت. عصر  27 بهمن 95 مشخص شد شیطان پراید سوار بار دیگر یک دختر خردسال را به دام انداخته و به بهانه بازرسی بدنی او را به داخل پراید سبز تیره در نزدیکی دادسرای محلاتی کشانده و پس از نشان دادن چند عکس او را اذیت کرده است.

ردیابی شکارچی پیر

پلیس به بررسی دوربین های مدار بسته خیابان مورد نظر پرداخت و سرانجام توانست پلاک ارابه شیطانی را به دست بیاورد. با این سرنخ، تحقیقات وارد مرحله تازه ای شد . در بررسی ها مشخص شد این خودرو دو سال قبل قولنامه ای فروخته شده، اما مالک آن اقدامی برای تعویض پلاک انجام نداده است. 

در حالی که شمار قربانی ها به 9 نفر از جمله هفت دختر و دو پسر بچه رسیده بود، آخرین صاحب خودروی پراید که یک مرد 49 ساله بود ردیابی و بازداشت شد و همه قربانیان در مواجهه حضوری وی را شناسایی کردند. اما او ادعا کرد بی گناه است.

​​​​​​​اعتراف سیاه

وی که دو فقره سابقه رابطه پنهانی و توهین و تهدید در پرونده اش داشت وقتی فیلم دوربین مداربسته پارکینگ خانه یکی از قربانیان را دید به ناچار لب به اعتراف گشود وگفت: همسر اولم نازا بود و طلاقش دادم و دوباره ازدواج کردم، اما با همسر دومم هم اختلاف داشتم. می دانم اشتباه کرده ام. من وقتی بچه ها را می دیدم وسوسه می شدم تا آنها را اذیت کنم. من از حدود شش سال قبل حدود 13 یا 14 دختر و پسر را به دام انداختم. گمان می کنم بعضی از آنها یا حرفی به خانواده هایشان نزدند یا  پدر و مادرشان از شکایت صرف نظر کردند. 

با اعتراف های این مرد پرونده به صورت خارج از نوبت برای رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و شیطان میانسال به اتهام 9 فقره آدم ربایی و غصب عنوان مامور مبارزه با مواد مخدر، هفت فقره زنا و دو فقره لواط پای میز محاکمه ایستاد. در آن جلسه خانواده قربانیان برای وی اشد مجازات خواستند .

حکم سنگین

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده وی را به خاطر 9 فقره  آدم ربایی بابت هر کدام به 22 سال و نیم زندان و به خاطر غصب عنوان بابت هر کدام به سه سال زندان محکوم کردند . وی از اتهام هفت فقره زنا تبرئه و به 130ضربه شلاق محکوم شد. قضات دادگاه همچنین وی را از اتهام دو فقره لواط تبرئه و وی را به خاطر هر کدام به صد ضربه شلاق محکوم کردند.   این حکم در شعبه 42 دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و تایید شد. براساس قانون مجازات اسلامی، در زمان اجرا مرد شیطان صفت باید مجازات اشد را از میان  مجازات هایش تحمل کند.