آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۶۳
حوادث
۱۹

تلنگر

تیرباران دوست قدیمی

مردی با شلیک پنج گلوله دوست قدیمی اش را به قتل رساند وبا زخمی کردن فرد دیگری متواری شد.

به گزارش ایرنا، این مرد در حالی که مسلح بود وارد محوطه کارگاهی در روستای گاو زبان از توابع شهرستان کبودرآهنگ شد و با شلیک پنج گلوله دوست قدیمی اش را که مالک مرغداری بود به قتل رساند و دوست مقتول را که در صحنه حضور داشت، با شلیک گلوله زخمی کرد. همزمان با وقوع این جنایت موضوع را به پلیس گزارش کرد. در جریان تحقیقات پلیسی معلوم شد که اختلاف حساب مالی میان مقتول و عامل جنایت احتمال دارد باعث این قتل شده باشد. متهم به قتل تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و جست وجو برای یافتن او ادامه دارد .

خودکشی یک مرد جوان در پل طبیعت تهران

مرد جوان به انگیزه ای نامعلوم و به قصد خودکشی خود را از روی پل طبیعت پایین انداخت و به زندگی اش پایان داد.

به گزارش جام جم، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در این باره گفت: ساعت 10 و 17 دقیقه جمعه یکم شهریور امسال یک مورد تهدید به خودکشی در پل طبیعت، جنوب به شمال بزرگراه مدرس به آتش نشانی گزارش شد. آتش نشانان سه ایستگاه برای امدادرسانی و نجات جان این مرد در محل حاضر شدند. آنها مشاهده کردند جوانی حدودا 28 ساله که قصد خودکشی داشت خود را از بالای پل به پایین پرت کرده و به زندگی اش پایان داده است که مرگ او از سوی امدادگران اورژانس حاضر در محل تایید شد. جسد با هماهنگی به پزشکی قانونی منتقل شد. پلیس در حال تحقیق برای شناسایی هویت متوفی و رازگشایی از انگیزه وی در ارتباط با این مرگ خودخواسته است. 

کشف نوزاد در میان شمشادها

دختر تازه به دنیا آمده که در میان شمشادها رها شده بود تا پیدا شدن خانواده اش تحویل بهزیستی شد.

به گزارش جام جم، بامداد پنجشنبه 31 مرداد امسال، عوامل خدمات شهری منطقه 2 شهرداری فردیس با شنیدن گریه های نوزادی حوالی شمشادهای منطقه وحدت آنجا را بررسی کردند تا این که در میان شمشادها کارتنی را یافتند. آنها زمانی که در کارتن را باز کردند با صحنه عجیبی روبه رو شدند. داخل آن دختر نوزادی بود که به نظر می رسید نزدیک به یک ساعت از تولدش گذشته باشد. عوامل خدمات شهری با یافتن نوزاد موضوع را به پلیس اطلاع دادند که بعد از آن با هماهنگی قضایی نوزاد تا مشخص شدن والدینش به سازمان بهزیستی شهرستان فردیس تحویل داده شد تا او در آنجا نگهداری شود.

اخاذی میلیونی نیکوکار قلابی

مردی که با ترفند کمک به موسسات خیریه و بهزیستی از خانم ها در تهران اخاذی می کرد، بازداشت شد.

به گزارش خبرنگار جام جم، از چندی پیش شکایت هایی در دستور کار ماموران پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت که نشان می داد متهم به صورت تصادفی با شماره تلفن های متفرقه تماس می گرفت و چنانچه خانمی مخاطب بود، خودش را از طرف سازمان بهزیستی و موسسه های خیریه معرفی می کرد و مدعی می شد قصد کمک به افراد نیازمند را داریم. متهم پس از جلب اعتماد، با دریافت نشانی از زنان اقدام به مراجعه حضوری به در خانه های شهروندان می کرد و با ارائه برخی مدارک نشانی موسسه را به آنها می داد تا برای تکمیل پرونده به موسسه دروغین وی مراجعه کنند. در ادامه پس از مراجعه زنان به محلی که متهم اعلام کرده بود، در ابتدا با فیلمبرداری از زنان اخاذی می کرد و سپس با تهدید این موضوع که در صورت نپرداختن پول، طلا و جواهر به سراغشان آمده و بلایی بر سرشان خواهد آورد، به اخاذی ادامه می داد. تحقیقات پلیسی نشان داد 30 خانم با این ترفند در دام متهم فراری گرفتار شده اند. متهم تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

سرهنگ حیدر گودرزی،جانشین پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران در این باره گفت: متهم در بازجویی پلیسی به فریب و اخاذی 150 میلیون تومانی از 30 زن اعتراف کرد. تحقیقات از متهم درباره رازگشایی از دیگر جرایمش ادامه دارد.