آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۵۰۰
اقتصاد
۴

مدیر عامل صندوق بازنشستگی از سمت خود عزل و یک سرپرست به جای او منصوب شد

مدیرعامل معزول مشاور شد

شرق: حضور نیافتن میعاد صالحی، مدیر عامل سابق صندوق بازنشستگی، در جلسات هیئت مدیره در مدت کوتاهی که او برای تصدی این پست منصوب شده بود، برکناری او را جدی تر کرده بود. کارشناسان معتقد بودند که عملکرد نامطلوب این مدیر جوان ممکن است زمینه های جوان گریزی در کشور را فراهم کند. نهادهای ناظر نیز به دلیل احراز شدن شرایط قانونی، حکم به انفصال میعاد صالحی از سمت خود داده بودند؛ اما تامل وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تغییر مدیر عامل صندوق بازنشستگی، در نهایت رئیس جمهور را وارد میدان کرد تا با حکم مستقیم حسن روحانی، میعاد صالحی کنار گذاشته شود. البته محمد شریعتمداری، میعاد صالحی را در سمت مشاور به کار گرفته است؛ اما حالا صندوق بازنشستگی با یک سرپرست اداره می شود. از نگاه محسن ایزدخواه انتصاب سرپرست برای مدیریت صندوق بازنشستگی میراث دوران احمدی نژاد و دست بردن در قوانین است. دخالت هایی که به ضرر این صندوق تمام می شود و مدیریت آن را از حالت سه جانبه گرایی خارج می کند. به گفته او در حال حاضر از چهار صندوق بیمه ای، سه صندوق با سرپرست مدیریت می شوند. دوران جنجالی مدیریت میعاد صالحی، مدیر عامل جوان صندوق بازنشستگی کشور، به سر آمد. صالحی 37ساله در مدت چهار ماهه مدیریت خود، صرفا به انتشار لیست حقوق اعضای هیئت مدیره هلدینگ های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی مشغول بود؛ اقدامی که با استقبال مردم عادی مواجه شد و در پوششی زیبا به جامعه عرضه شد؛ اما کارشناسان معتقد بودند به جای انتشار حقوق مدیران بهتر بود قراردادهای زیرمجموعه صندوق و مشکلات شان عیان می شد. تحلیلگران می گویند: میعاد صالحی در مدت مدیریت خود هیچ تمرکزی بر نحوه اداره پرتفوی صندوق بازنشستگی نداشت و تعاملش با دستگاه های اجرائی که بیمه گذار صندوق تامین اجتماعی بودند، در حداقل بود؛ اما داعیه مبارزه با فساد او انعکاسی گسترده داشت. او کمی پیش از برکناری اش در توییتی نوشت: «هرچه امور صندوق بازنشستگی را شفاف تر می کنیم، فشارها و تخریب ها نیز بیشتر می شود. گام مهم بعدی، انتشار جزئیات پرونده ها و پروژه های چند صد و چند هزار میلیارد تومانی است». هم زمانی این توییت با برکناری صالحی باعث شد که رسانه ها عامل عزل او را مبارزاتش با اژدهای فساد اعلام کنند؛ اما آیا به راستی میعاد صالحی به خاطر مبارزه با فساد برکنار شد؟

ورود نهادهای ناظر به مسئله انتصاب صالحی

چندی پیش احمد بیگدلی، نماینده مردم خدابنده و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با «شرق» فاش کرد که نهادهای ناظر تداوم حضور میعاد صالحی در صندوق بازنشستگی کشور را غیر قانونی اعلام کرده اند. آن طور که او می گوید: استعلام مجلس از دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور درباره انتصاب میعاد صالحی به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، از سوی این نهادهای ناظر به صورت مکتوب پاسخ داده شده و غیرقانونی اعلام شده است. همچنین نتیجه استعلام از سازمان اداری و استخدامی این است که صالحی برای تداوم حضور خود در پست فعلی، باید شرایط تبصره یک ماده 17 قانون جامع کار و رفاه اجتماعی را احراز کند؛ اما این مدیر جوان شرایط یادشده را ندارد. به گفته بیگدلی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نمایندگان وعده داده است که هرچه سریع تر درباره انتقال صالحی از صندوق بازنشستگی اقدام کند.

ورود رئیس جمهور به انتصاب صالحی

اگرچه نهادهای ناظر هم حضور میعاد صالحی در صندوق بازنشستگی را غیر قانونی اعلام کرده بودند؛ اما روابط عمومی این صندوق تلاش کرد با انتشار مطلبی، انتصاب صالحی را منطبق بر قانون معرفی کند. اما سرانجام، این انتصاب با دخالت رئیس جمهور به پایان رسید. دیروز تسنیم به نقل از مختاری، مشاور میعاد صلاحی، از برکناری او با دستور رئیس جمهور خبر داد. بر اساس این گزارش رئیس جمهور از ابتدا نیز با انتصاب میعاد صالحی در صندوق مخالف بوده است. آن طور که در خبرها آمده است، نعمت الله ایزدی، رئیس هیئت مدیره صندوق بازنشستگی، به عنوان سرپرست، جایگزین صالحی می ‎شود. البته وزیر بعد از دستور رئیس جمهور برای صالحی پست مشاور علمی و فناوری را در نظر گرفت.

دست کاری در حکمرانی خوب صندوق ها

با توجه به توییت میعاد صالحی در زمینه افشاگری پروژه های چند هزار میلیاردی، در سطح رسانه گمانه هایی مطرح شد که گویا اقدامات او در زمینه مبارزه با فساد عامل تغییرش بوده است؛ اما آیا این گمانه ها صحیح است؟ محسن ایزدخواه، معاون سابق تامین اجتماعی، در گفت وگو با «شرق» عنوان می کند: وظیفه یک مدیر در صندوق های بیمه ای، افشاگری نیست. وظیفه یک مدیر شفاف سازی تصمیمات است. مدتی که جناب آقای صالحی در صندوق بازنشستگی بودند، بیش از شفاف سازی به دنبال افشاگری بودند. او بیان می کند: میعاد صالحی به دنبال افشاگری در زمینه حقوق هیئت مدیره بود. این در حالی است که حقوق هیئت مدیره را هیئت امنایی تصویب کرده است که اکثریت نمایندگان آن دولتی هستند؛ بنابراین میعاد صالحی علیه دولت افشاگری می کرده است؛ در حالی که رسالت اصلی او شفاف سازی و گرفتن تصمیمات در اتاق شیشه ای است. رفتارهای افشاگرانه برخلاف رسالت دولت یعنی شفاف سازی است. به نظر می رسد که این رفتارها سبب شده است که رئیس جمهور به جابه جایی او تاکید کند.ایزدخواه اظهار کرد: تجربیات تاریخی نشان داده که اگر سه جانبه گرایی واقعی در اداره صندوق بیمه ای حکم فرما نباشد و از طرفی افرادی که عضو هیئت امنا، مجمع، مدیر عامل و هیئت مدیره صندوق ها می شوند، شرایط لازم برای احراز این پست را نداشته باشند یا پروتکل مصوبی برای انتصاب آنها وجود نداشته باشد، سلیقه وارد کار می شود و خدای نکرده اندیشه های جناحی و باندی در صندوق های بیمه ای که باید پرچمشان سفید باشد، حاکم خواهد شد. او می گوید: بر این اساس، در ماده 17قانون جامع رفاه و تامین اجتماعی گفتند که باید اعضای هیئت امنای صندوق های بیمه ای شامل نصف به اضافه یک نمایندگان دولت و نصف منهای یک نمایندگان کارگران و کارفرمایان باشند. از سوی دیگر، اعلام کردند که هیئت مدیره این صندوق ها نباید در کار اجرائی دخالت کند. وظیفه هیئت مدیره این است که مدیر عامل را به هیئت امنا معرفی کند تا مدیر عاملی خارج از هیئت مدیره، مدیر عامل صندوق شود.ایزدخواه ادامه می دهد: در ضمن بر اساس قانون اولیه افرادی که در ارکان صندوق های بیمه ای مسئولیت داشتند، اعم از هیئت امنا، هیئت مدیره، مدیرعامل و نمایندگان کارگران و کارفرمایان باید حداقل دارای درجه کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مدیریت، حسابداری، مالی، انفورماتیک، اقتصادی و پزشکی باشند. این چند محدودیت ایجاد شد تا صندوق ها با یک حکم رانی خوب و حاکمیت شرکتی مدیریت شوند.به گفته او، با روی کار آمدن احمدی نژاد چند سالی این قانون اجرا نشد، به همین دلیل مجلس برای اینکه احمدی نژاد را وادار کند قانون رفاه و تامین اجتماعی را اجرائی کند، به ماده 17 قانون رفاه و تامین اجتماعی و ماده 113 قانون مدیریت خدمات کشوری یک بند اضافه کرد و انحراف در واقع از اینجا شروع شد.معاون سابق سازمان تامین اجتماعی می گوید: بر اساس این اصلاحات هیئت امنا دارای شش نماینده دولتی و سه نماینده از سوی کارگر و کارفرما شد. به این ترتیب، حاکمیت سه جانبه گرایی به هم ریخت. در اساسنامه ای که به تصویب هیئت وزیران رسید، هیئت امنای تامین اجتماعی یا سایر صندوق ها می توانست با شش نفر رسمیت یابد یا با پنج نفر هم قوت قانونی بگیرد. بنابراین عملا نمایندگان کارگر و کارفرما را حذف کردند.او ادامه می دهد: در قانون ساختار، عمدا پیش بینی شده بود که این صندوق ها به دست سرپرست اداره نشوند، اما در اصلاحات مجلس، بندی به قانون اضافه شد که وزرا می توانند تا شش ماه سرپرست برای این صندوق ها منصوب کنند.

ایجاد بی ثباتی با انتصاب سرپرست

ایزدخواه عنوان می کند: سومین اصلاحی که انجام شد، این بود که هیئت امنای تامین اجتماعی می تواند هیئت امنای سایر صندوق ها باشد. به این ترتیب هیئت امنا برای سازمان تامین اجتماعی، مادر شد و برای سایر صندوق ها تبدیل به مادر رضائی شد. از طرف دیگر به جای اینکه هیئت مدیره، مدیر عامل را پیشنهاد دهد، گفتند راسا هیئت امنا هم می تواند نسبت به انتخاب مدیر عامل وارد عمل شود. این اصلاحات موجب شد که سه جانبه گرایی ارزشمند و حاکمیت شرکتی فرو بریزد.او اضافه می کند: وقتی این ساختارها فرو ریخت، سبب شد برای صندوق ‎ها سرپرست منصوب شود و بی ثباتی عجیبی در صندوق ها به وجود آید. در حال حاضر هم از چهار صندوق بیمه ای شامل صندوق تامین اجتماعی، صندوق کشاورزان و روستاییان و عشایر، صندوق فولاد و صندوق بازنشستگی کشوری، سه صندوق مدیر عامل ندارد و با سرپرست اداره می شوند.اگر قانون ساختاری را که شامل ماده 17 و اصلاحیه آن است، بخواهند رعایت کنند؛ دچار چنین نابسامانی نخواهیم بود.او می گوید: در قانون ساختار که پابرجا مانده است، اعضای هیئت امنا باید یکی از رشته هایی که پیش تر نام بردم، داشته باشند. میعاد صالحی دکترای مکانیک دارد. هیچ رشته مهندسی در قانون برای مسئولیت در صندوق بازنشستگی پیش بینی نشده است.