آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۵۰۰
جهان
۷

رویداد

هشدار رهبر هنگ کنگ به معترضان

کری لام، رهبر هنگ کنگ، روز گذشته به معترضان این کشور هشدار داد که اعتراضات خشونت آمیز، هنگ کنگ را به طرف «یک راه بدون بازگشت» سوق می دهد. با این حال با ورود معترضان هنگ کنگ به فرودگاه این شهر برای پنجمین روز پیاپی، این فرودگاه که یکی از پررفت وآمدترین فرودگاه های جهان است، بار دیگر از فعالیت بازماند.

سخت تر شدن دریافت گرین کارت آمریکا

کسی که به کمک های دولتی در آمریکا وابسته است، طبق مقررات جدید، ممکن است در آینده نتواند گرین کارت این کشور را دریافت کند. این دستور را دولت آمریکا صادر کرده و قرار است از اواسط اکتبر اجرا شود.

تکذیب ادعای طالبان

وزارت کشور افغانستان ادعای گروه طالبان مبنی بر آزادی 76 نفر از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان از زندان های این گروه را رد و اعلام کرد که در چند روز اخیر هیچ گونه نیروی دولتی از زندان های طالبان آزاد نشده است.

قدرت گیری چپ گراها در آرژانتین

آرژانتینی ها در آزمونی مهم پیش از انتخابات اصلی ریاست جمهوری ضربه مهلکی به مائوریسیو مکری، رئیس جمهوری راست گرای این کشور، وارد کردند. با شمارش 99 درصد از آرای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آرژانتین مشخص شد که آلبرتو فرناندز، نامزد چپ میانه، توانست 47.7 درصد و مکری 32.1 درصد آرا را از آن خود کند.

مرگ دومین زندانی در عربستان

حساب کاربری توییتری موسوم به «بازداشتی های عقیدتی» نوشت که احمد الشایع، فعال سعودی که در زندان «الطرفیه» عربستان در حبس بود، دوشنبه بر اثر اهمال پزشکی جان باخت.

بررسی انتخابات زودهنگام در ونزوئلا

مجلس موسسان هوادار دولت ونزوئلا با تشکیل کمیسیونی برای ارزیابی برگزاری انتخابات زودهنگام در سال 2020 موافقت کرد. به گزارش ایسنا، این انتخابات می تواند فرصتی برای دولت ونزوئلا ایجاد کند که کنترل کنگره تحت تسلط اپوزیسیون را در دست بگیرد.

خشونت پلیس روسیه علیه یک معترض زن

انتشار ویدئویی از ضرب و شتم یک زن معترض روس به دست افسر پلیس ضدشورش در جریان اعتراضات مسکو خشم و اعتراضات گسترده ای را در پی داشت و وزارت کشور روسیه را وادار کرد تحقیقاتی در این راستا آغاز کند.

اسرائیل درصدد کشیدن دیوار دوم

شبکه 12 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد ارتش این رژیم درصدد احداث دیوار امنیتی جدید به عنوان «حلقه دفاعی دوم در مرزهای نوار غزه» است. این در حالی است که نیروهای اسرائیلی اعلام کردند که پهپادهای کوچکی به منطقه مرزی نفوذ کرده؛ اما هیچ خطری را ایجاد نکردند.

معرفی سفیر جدید آمریکا در  روسیه

پایگاه خبری واکس نیوز به نقل از دو منبع آگاه از امور داخلی کاخ سفید نوشت که استفن بیگان، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی گزینه احتمالی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای تصدی سفارت مسکو است.