آرشیو یک‌شنبه ۱۷‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۹۵۸۴
بین الملل
۹

سخنگوی حماس: اسرائیل باید در لیست تروریسم قرار بگیرد

 سخنگوی جنبش فلسطینی حماس اعلام کرد بر اساس عرف و قوانین بین الملل، مقاومت جنبشی مشروع و رژیم صهیونیستی است که باید در لیست تروریسم قرار گیرد.

«خالد الشولی» وکیل حماس در مسئله حذف نام حماس از «لیست تروریسم» کشورهای اروپایی اعلام کرد، دادگاه بدوی در لوکزامبورگ به نفع حماس رای داده و حکم مربوط به تروریسمی نامیدن حماس را باطل دانسته است . «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش فلسطینی حماس تصمیم این دادگاه اروپایی را ارج نهاد و اعلام کرد: این تصمیم، گامی مثبت برای یاری مسئله عادلانه فلسطین، پایان دادن به ظلم علیه ملت ما و حقش در مبارزه است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، وی تصریح کرد: جنبش حماس بخشی اصیل از ملت فلسطین است که در انتخاباتی شفاف پیروز شد و قرار گرفتن این جنبش در لیست تروریسم، ظلم است. القانوع تاکید کرد: مقاومت ما بر اساس عرف و قوانین سازمان های بین المللی، مقاومتی مشروع است و تروریستی دانستن حماس یا هر جنبش مقاومت فلسطینی دیگر، ظلم به ملت ما و مبارزه عادلانه آن علیه اشغالگر است.  وی افزود، این رژیم صهیونیستی است که باید در تمام سازمان ها و محافل بین الملل تروریسم معرفی شود زیرا این رژیم مرتکب جنایت های ضد انسانی زیادی شده؛ از اشغال فلسطین و اخراج ملت آن گرفته تا کشتارها و جنگ هایی که علیه این ملت راه انداخته است؛ همچنین باید به ادامه محاصره نوار غزه، کرانه باختری و قدس نیز اشاره کرد. القانوع تصریح کرد: حماس و جنبش های مقاومتی فلسطین باید در لیست شریف ترین و نجیب ترین جنبش های آزادی خواه جهان قرار بگیرند.وی در پایان بر ادامه دفاع از ملت فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی تا آزادی این ملت و احقاق حقش در ایجاد دولت مستقل فلسطین تاکید کرد.