آرشیو یک‌شنبه ۱۷‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۷۶
ورزش
۴

پشت پرده به خدمت گرفتن 6 کشتی گیر روس توسط رژیم صهیونیستی

نقشه اسرائیلی علیه کشتی ایران

در فاصله کمتر از ده روز مانده تا شروع مسابقات جهانی کشتی (انتخابی المپیک 2020 توکیو)، انتشار اسامی کشتی گیران حاضر در این رقابت ها نگرانی جدی را برای ایرانی ها به وجود آورده که نکند هنگام وزن کشی، شماره هایی برای ما از درون کیسه های قرعه کشی بیرون بیاید که کشتی گیران دارای بخت ما را مقابل کشتی گیران رژیم صهیونیستی قرار دهد.

مسابقات جهانی کشتی 2019 از 23 تا 31 شهریور به میزبانی نورسلطان قزاقستان برگزار خواهد شد. اتحادیه جهانی کشتی اسامی کشتی گیران حاضر در این رقابت ها را منتشر کرده و بعد از این اتفاق یک نگرانی بزرگ برای فدراسیون و اهالی کشتی ایران به وجود آمده است. رژیم صهیونیستی با شش کشتی گیر در قزاقستان حاضر می شود که پنج نفر از آنها در بخش مردان روی تشک خواهند رفت. این کشتی گیران که همگی روسی الاصل هستند، از شانس بد در اوزانی حضور دارند که ایرانی ها از شانس بالایی برای کسب مدال برخوردار هستند. در حقیقت رژیم صهیونیستی عامدانه بدون توجه به کشتی زنان، فقط در اوزانی دست به خرید کشتی گیر از دیگر کشورها زده که می داند کشتی گیران ایرانی، بخت بالایی برای موفقیت در آن اوزان دارند.

سه کشتی گیر رژیم صهیونیستی در بخش آزاد در اوزان کشتی گیرانی همچون رضا اطری(57 کیلوگرم)، بهمن تیموری(79کیلوگرم) و حسن یزدانی(86کیلوگرم) حضور دارند.

در کشتی فرنگی هم دو نماینده رژیم صهیونیستی در اوزان کشتی گیرانی همچون محمدعلی گرایی(77 کیلوگرم) و سعید عبدولی (82 کیلوگرم) حاضر هستند.

قطعا نفراتی همچون اطری، یزدانی، گرایی و عبدولی جزو شانس های اصلی کسب مدال در مسابقات جهانی هستند و این نگرانی وجود دارد که با قرعه نحس مواجه شوند.

به نظر می رسد پرشانس ترین کشتی گیر رژیم صهیونیستی در این رقابت ها در وزن حسن یزدانی باشد؛ در وزنی که نابغه جویباری شانس اول کسب مدال طلاست. این کشتی گیر همان فردی است که سال 2017 در مسابقات امیدهای جهان به مراحل نهایی صعود کرد و علیرضا کریمی به خاطر عدم رویارویی با او با محرومیتش ماهه مواجه شد!

حالا بعد از اتفاقاتی که برای سعید ملایی در مسابقات جهانی ژاپن رخ داد، به نظر می رسد مسابقات جهانی کشتی 2019 که محل اصلی کسب سهمیه المپیک هم به شمار می رود، دغدغه جدیدی برای مدیران ورزش ایران است تا اتفاق بدی برای این رشته مدال آور رخ ندهد.