آرشیو یک‌شنبه ۱۷‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۷۶
حوادث
۱۹

کمک دایی زندانی برای فرار خواهرزاده قاتل

پسر جوان که پس از جنایت خیابانی در قم به تهران گریخته بود، پس از 66 روز بازداشت شد. متهم مدعی شده، دایی اش از داخل زندان راه های فرار را به او آموزش می داده است.

به گزارش خبرنگار جنایی جام جم، یازدهم تیر امسال مردی هنگام رفتن به دامداری محل کارش در حوالی شهرک صنعتی شهر قم با مردی زخمی روبه روشد و با اورژانس تماس گرفت . همزمان با حضور امدادگران مرد زخمی به بیمارستان منتقل شد، اما ساعاتی بعد فوت کرد. در ادامه تحقیقات پلیسی رد پسر 26 ساله ای به نام امیر در این قتل به دست آمد و او تحت تعقیب قرار گرفت. از آن زمان پلیس شهر قم در جست وجوی او بود و با تحقیق از خانواده اش معلوم شد او شب حادثه برای دعوا بیرون رفته است.

سرانجام باگذشت 66 روز از فرارش متهم 15 شهریور امسال در خانه ای در محله سعادت آباد تهران بازداشت شد. متهم دیروز به دادسرای جنایی تهران منتقل شد و درجریان تحقیقات اعتراف کرد و گفت: خانواده ام در شهرک صنعتی قم دامداری داشتند و در مجاورت آنجا نیز دامداری خانواده دیگری بود. من با پسر کوچک آن خانواده چند بار دعوا و زد و خورد داشتم و آخرین بار از او کینه به دل گرفته و درصدد انتقام بودم و به همین دلیل چاقو خریده بودم تا زخمی اش کنم. شامگاه یازدهم تیر امسال برای یافتن همان جوان که با او دعوا کرده بودم، مقابل خانه شان رفتم که برادرش را دیدم.

 وی افزود: او در هواخواهی از برادرش با من درگیر شد. اهالی ما را جدا کردند. ساعت 23 همان شب سمت دامداری رفتم که متوجه همان مردی شدم که از برادرش کینه داشتم. دوباره درگیر شدیم و با چاقو و شمشیر ضربه هایی سمتم انداخت و من با چاقو چند ضربه سمتش انداختم. همچنان از برادرش هواخواهی می کرد. او یک لگد به من زد که تعادلم را از دست داده و افتادم، خودش هم زخمی شده بود که کناری پرت شد و من فرار کردم.

متهم به قتل ادامه داد: روز بعد برادرم خبر مرگ آن جوان را داد. مدتی در ساوه نزد دوستانم بودم و بعد به محله سعادت آباد تهران آمده و در خانه یکی از اقوام که صاحب نمایشگاه خودرو بود، پنهان شدم. دایی ام که قاچاقچی و یک زندانی حبس ابد بود از طریق رابطش در بیرون زندان گوشی و سیمکارتی به من رساند. در واتس اپ با من تصویری حرف می زد و راه های فرا ر  و پنهان شدن را می گفت تا این که بازداشت شدم.

متهم با صدور بازداشت موقت به پلیس آگاهی قم منتقل شد.