آرشیو یک‌شنبه ۱۷‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۷۶
حوادث
۱۹

تلنگر

حمله سگ به کودک 7 ساله

کودک هفت ساله روستایی مورد حمله یک قلاده سگ قرار گرفت. 

محمد نوروزی، مسوول بیماری های واگیر مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) به ایسنا گفت: این پسر هفت ساله اهل روستای درگیر بود که همراه خانواده اش برای مراسم عزاداری به کوه گنو رفته بودند که سگ اهلی یکی از اهالی روستا به او حمله و وی را مصدوم کرده است. او از ناحیه سر، دست و پا آسیب دیده بود که به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل شد.در زمان مراجعه، قسمتی از پوست سر کودک توسط سگ به ظاهر اهلی به طرز وحشیانه ای کنده شده بود، اگر اقدام به موقع یکی از اهالی و نجات به موقع او نبود، طفل خردسال توسط سگ آسیب بیشتری می دید. 

تخمه ژاپنی با مغز تریاک

مردی که با جاسازی موادمخدر در مغز تخمه ژاپنی قصد انتقال آن را به خارج از کشور داشت، بازداشت شد. 

 به گزارش جام جم، چندی پیش ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر تهران اطلاعاتی به دست آوردندکه نشان می داد فردی درصدد است محموله موادمخدر را از کشور خارج کند. در جریان تحقیقات معلوم شد ماجرا صحت دارد. پلیس در جست وجوی این مرد بود تا این که مخفیگاه او شناسایی و متهم بازداشت شد. در بازرسی از مخفیگاه او بیش از دو کیلوگرم تخمه ژاپنی که داخل مغزش تریاک جاساز شده بود، کشف شد. 

سرهنگ محمد بخشنده، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ گفت: با تحقیق از متهم معلوم شد او با تیغ موکت بری تخمه های ژاپنی را باز کرده و به جای مغز تریاک گذاشته و دوباره آن را بسته و می خواسته آن را به خارج از ایران منتقل کندکه ناکام مانده است. 

حمله به زن طلبه جوان

دختر طلبه همدانی آمر به معروف و نهی از منکر ماجرای ضرب و شتم خود را تشریح کرد.

فاطمه السادات حسینی، طلبه همدانی که چند شب پیش مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بعد از یک روز بستری در بیمارستان و انجام چند آزمایش و سونوگرافی از بیمارستان مرخص شدم.

وی افزود: من تحصیلات حوزوی خود را در سطح2 سپری کردم. چند شب پیش همراه با خانواده ام در میدان باباطاهر بودیم که پدرم پس از مشاهده وضعیت بد یک خانم بد حجاب به او تذکر لسانی داد که مورد توهین و فحاشی خانم بد حجاب و خانواده اش قرار گرفت. او دنبال پدرم آمد و همچنان فحاشی می کرد. سعی کردم آن خانم را آرام کنم که نشد. او به من حمله ور شد و ضربه ای به ناحیه شکمم زد. او و همراهانش چادرم را پاره کردند و مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند.

خانم طلبه جوان ادامه داد: آنها با فریاد مردم را در محل جمع کرده بودند. آنها اصلا توجه نکردند و به فحاشی و ضرب و شتم ادامه دادند.

افشاگری، دهیار را به زندان فرستاد

افشاگری دختری از روستای سنجر دزفول و پخش کلیپی در فضای مجازی، دهیار این روستا را روانه زندان کرد. از چند روز پیش، پخش کلیپی در فضای مجازی درباره دهیار روستای سنجر در بخش مرکزی دزفول حواشی زیادی به وجود آورد و مردم خواهان رسیدگی و روشن شدن زوایای این موضوع شدند. در این کلیپ که مربوط به عذرخواهی ملتمسانه این دهیار از دختر 15 ساله ای است این گونه بر می آید که دهیار از موضوعی که به این دختر بیان داشته عذرخواهی کرده و خواهان این است که وی آبروی او را نبرد. این دختر جوان برای شرکت در کلاس های خیاطی به دهیاری رفت و آمد داشت که این اتفاق رخ داد.

منصور محمدی خباز، دادستان دزفول به مهر گفت: در پی پخش کلیپی در فضای مجازی و حساسیت های موجود، موضوع بررسی و معلوم شد ماجرا صحت دارد که بنابراین دهیار روستای سنجر از بخش مرکزی دزفول با قرار قانونی بازداشت و روانه زندان شد. پرونده ای در این باره تشکیل شده و تحقیقات در این باره ادامه دارد.