آرشیو یک‌شنبه ۱۷‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۷۶
زندگی: کسب و کار
۱۵
در مسیر موفقیت

مهارت های نرم و کاربرد آنها

نگین یشمی

برای کار کردن در هر محیطی داشتن دانش شغلی و مهارت به شکلی که فرد به جزئیات لازم برای انجام کارش آگاه باشد، به رشد حرفه ای اهمیت دهد و برای یادگیری هر آنچه را که نمی داند تلاش کند از ضروریات است. اما در فضای شرکت های نوپا، فقط داشتن مهارت های تخصصی کافی نیست و لازم است افراد توانایی های دیگری داشته باشند تا بتوانند کارها را هر چه بهتر پیش ببرند. به این توانایی ها، مهارت های نرم (soft skills) می گویند. در یک دسته بندی کلی می توان این مهارت ها را به گروه های زیر تقسیم کرد:

توانایی ارتباط برقرارکردن: این توانایی شاید اصلی ترین ویژگی مورد نیاز در یک تیم باشد. شفاف و مودبانه صحبت کردن با دیگران یا مکاتبه محترمانه یکی از این موارد است. این شفافیت در عملکرد همه اعضای تیم تاثیر خواهد گذاشت و ارتباط محترمانه به پیشروی بدون چالش روابط می انجامد. خوب گوش کردن و گوش کردن موثر هم یکی دیگر از مهارت های الزامی است. خوب شنیدن دیگران باعث پاسخگویی بهتر خواهد شد و به استحکام روابط و همدلی بیشتر کمک می کند.

تفکر نقادانه: خلاق، کنجکاو و منعطف بودن از ویژگی های مورد نیاز در تیم های شرکت های نوپاست. توانایی فهم مسائل، تفکر نقادانه و رسیدن به راه حل در پیشبرد بهتر کارها ضروری است. خلاقیت عاملی است که تیم را چابک نگه می دارد و تفکر نقادانه در شناخت بهتر اولویت ها و واکنش دقیق به موقعیت ها موثر است.

کار گروهی: کار کردن پر بازده با افراد -حتی اگر همکار دورکار باشد - از الزامات است. انجام به موقع کارها، کمک گرفتن در زمان نیاز و مشورت با اعضای تیم در تصمیم گیری های گروهی می تواند به بهبود کلی عملکرد تیم کمک کند. هر چقدر روحیه کار تیمی تقویت شود، کارها با کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

مثبت گرایی: مثبت نگری حتی در محیط کاری پر استرسی مثل شرکت های نوپا مهم است. امید به آینده، کارکردن با انرژی و نگاه مثبت به مسائل در بهبود شرایط اثرگذار است. البته این مثبت نگری نباید در تمام مسائل باشد و مثلا بررسی آمار فروش باید واقع گرایانه پیگیری شود. این نگاه مثبت بهتر است در تعامل با مشتریان و افراد تیم تقویت شود.

رهبری: توانایی مدیریت موقعیت ها، افراد و تصمیم گیری در شرایط حساس و بحرانی از مهم ترین مهارت هایی است که افراد باید کسب کنند. باید انتظارات فردی و تیمی افراد شفاف باشد و فرد باید بتواند آنها را به درستی مدیریت کند. مدیریت این انتظارات به جذب فرصت ها کمک می کند و حمایت تیمی بهتری را برای افراد به ارمغان خواهد آورد.

اخلاق حرفه ای: انجام کارها در زمان تعیین شده، تکمیل کارهای محوله و مدیریت زمان و متمرکز بودن در کارها از مواردی است که در اخلاق حرفه ای لحاظ می شود. این که فرد بتواند خود و کارهایش را سازماندهی کند و نظم منعطفی در کارهایش وجود داشته باشد بر پیشبرد بهتر کارها اثر می گذارد. بخش دیگری از اخلاق حرفه ای حفظ اسرار و توجه به محرمانگی اطلاعات است. طبعا در یک محیط کسب و کار نوپا، اطلاعات اهمیت زیادی دارد و درز آنها ممکن است کار با رقبا را سخت تر کند. برای همین افراد باید چه در محیط کار و چه خارج آن، اخلاق حرفه ای را رعایت کنند.