آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۷۰۱
خبر
۸

سایه روشن

واکنش نعمت زاده به بازداشت دخترش

دنیای اقتصاد : به دنبال بازداشت شبنم نعمت زاده دختر محمدرضا نعمت زاده، وزیر اسبق صنعت، در واکنش به خبر بازداشت دخترش گفت: چند سالی است که ایشان به همراه فردی مجوز واردات دارو را ثبت کرده بودند اما الان آن فرد به دلیل بدهی هایی که در طول یک سال گذشته به وجود آمده فراری شده و ضرر و زیان شرکت متوجه او شده است.

وی افزود: بیش از یک سال است که فروش این شرکت متوقف شده است اما شیطنت هایی صورت می گیرد و مسائل را سیاسی می کنند اما مساله این است که ایشان بدهکار است و باید کار کنند تا بدهی شان را پرداخت کنند.روز یکشنبه یک مقام آگاه از بازداشت شبنم نعمت زاده با اتهاماتی درباره انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع خبر داد.به گزارش «ایسنا» به نقل از قوه قضائیه، این مقام آگاه اظهار کرد: برای وی قرار وثیقه صادر شده بود که این قرار به قرار بازداشت موقت تبدیل و وی روانه زندان شد.این مقام آگاه، انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع را از جزئیات این پرونده عنوان کرد و گفت: این فرد به همراه آقای لشگری پور و شرکتی که توسعه دارویی بوده است در مظان اتهام هستند که محاکمه آنها صورت خواهد گرفت.همچنین به گزارش خبرگزاری فارس، قاضی مسعودی مقام اعلام کرد: شبنم نعمت زاده از متهمان پرونده شرکت های دارویی دوشنبه هفته آینده در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی محاکمه می شود. این پرونده در شعبه سوم دادگاه رسیدگی خواهد شد.

پاسخ احمد خاتمی به یک سوال

انتخاب نوشت : عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: گفت وگو با اروپا را منع نمی کنیم ولی مذاکره با آمریکا سم مهلک و در این شرایط حرکتی ضد انقلابی است. سیداحمد خاتمی شامگاه دوشنبه در هیات رزمندگان اسلام در مسجد امام(ره) اصفهان تصریح کرد: برخی می گویند آیا با وجود این اختلاس ها و بدحجابی ها و مشکلات باز هم باید از این نظام حمایت کرد، که پاسخ آن است که بله بازهم باید حمایت کرد. امام جمعه موقت تهران افزود: ما یک زندانی عقیدتی نداریم چون عقیده آزاد است ولی مساله برانداز متفاوت است. وی اظهار کرد: لایحه FATF صددرصد استعماری است و شورای نگهبان بیش از 20 اشکال قانونی و شرعی به آن گرفته است. طبق آن تمام دخل و خرج نظام زیر نظر بیگانگان قرار می گیرد که الحمدلله اکثر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به مشکلات آن واقف هستند؛ این لایحه استعماری مصداق کامل تسلیم در برابر بیگانگان است و عاشوراییان زیر بار ذلت نمی روند.

بررسی سخنان پناهیان درمجلس

دنیای اقتصاد : به دنبال صحبت های اخیر علیرضا پناهیان و سخنان تند او علیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره شفافیت آرا، محمدحسین فرهنگی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت وگو با خبرنگاران، در واکنش به این اظهارات گفت: عدم تصویب دو فوریت یک طرح، جنبه هایی مثبت و منفی دارد که نمایندگان موافق و مخالف درخصوص آن از تریبون مجلس نظر خود را اعلام کردند، هیچ فردی نباید با ادبیات توهین آمیز درخصوص صحبت مخالفان اظهارنظر کند و به طور کلی نباید غیرکارشناسانه و سیاه و سفید به موضوع نگاه کرد. به گزارش خبرآنلاین، وی ادامه داد: هیات رئیسه مجلس به شکل کارشناسانه باید توهین این سخنران را بررسی و در صورت صلاحدید به جهت توهین به جایگاه مجلس و نمایندگان پاسخ وی را بدهند.به گزارش «ایرنا» چندروز پیش علیرضا پناهیان، در سخنرانی‎ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتقاد کرده و در سخنان تندی گفته بود: «آی! مجلس شورای اسلامی آدم باش! کی به شما حق داده شفاف رای ندهید؟ کی به شما اجازه داده شفاف رای دادن را تفتیش عقاید بدانید؟ رای براساس کار کارشناسی. بگویید چه غلطی می کنید! چی را از ملت پنهان می کنید؟»

مجازات ورود غیرمجاز به عراق

ایرنا نوشت : معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با اشاره به اینکه حدود 400 ایرانی از سال گذشته دوران محکومیت خود را در زندان های عراق می گذرانند، به هموطنان و زائرانی که قصد عزیمت به عراق را دارند هشدار داد از ورود غیرمجاز به این کشور خودداری کنند که در این صورت سه سال حبس در انتظار آنها است.محمود عباسی افزود: خوشبختانه مقامات دو کشور زمینه عزیمت بدون روادید به عتبات عالیات را برای عزاداران حسینی فراهم کرده اند و زائران با درج مهر خروج در مرزهای مشترک می توانند به عتبات عالیات عزیمت کنند.

اولین دیدار احمدی نژاد و ‎رحیمی

انتخاب نوشت : در مراسم روضه خوانی در خانه غلامحسین الهام، محمود احمدی نژاد و معاون اولش در دولت دهم با هم دیدار کردند. گویا این اولین دیداراحمدی نژاد و ‎محمدرضا رحیمی پس از زندانی شدن رحیمی به اتهام فساد مالی است.

اعلام موجودیت ائتلاف بین المللی مقابله با گردوغبار

ایسنا نوشت : به دنبال تلاش های جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی های انجام شده با برنامه محیط زیست ملل متحد بر اساس قطعنامه های مجمع عمومی، ائتلاف بین المللی مقابله با گردوغبار از سوی یونپ و با مشارکت وسیع سازمان های تخصصی ملل متحد در دهلی نو و در خلال چهاردهمین نشست متعاهدین کنوانسیون مقابله با بیابان زایی اعلام موجودیت کرد.در این برنامه که با حضور دبیر اجرایی کنوانسیون مقابله با بیابان زایی و سایر مقامات یونپ و آژانس های تخصصی و مقامات کشورهای مختلف برگزار شد، دبیر اجرایی UNCCD اعلام کرد که امروز درگیر مبارزه ای بی امان با یکی از چالش برانگیز ترین پدیده های مخرب محیط زیست هستیم و مقابله با این پدیده که 151 کشور جهان در آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و استرالیا با آن درگیر هستند در مرکز توجه جهانی قرار گرفته است.