آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۷۹
شهرستان ها
۷

70 مدرسه در چاراویماق کانکسی است

فرماندار چاراویماق با انتقاد از نبود انشعابات آب، برق و گاز در برخی مدارس این شهرستان گفت: 70 مدرسه کانکسی در شهرستان وجود دارد و 10 مدرسه نیز فاقد کانکس است.

 صابر تقویمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تامین فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان، نیازمند تلاش و همکاری همه دستگاه ها و همراهی و کمک خیران مدرسه ساز است.

وی همچنین از تجهیز مدارس 67 روستای این شهرستان به بخاری های هوشمند خبر داد و گفت: به زودی تمامی مدارس روستاهای شهرستان به بخاری های هوشمند مجهز می شوند.

تقویمی همچنین با انتقاد از آمارگیری ناصحیح درسرشماری جمعیت  شهرستان چاراویماق گفت: چاراویماق دارای وسعت زیادی بوده و جمعیت این شهرستان درفصل تابستان به 3 برابر افزایش می یابد از این رو باید در تخصیص بودجه و اعتبار این موضوع لحاظ شود.

وی افزود: خوشبختانه مهاجرت معکوس در شهرستان رو به افزایش بوده، اما متاسفانه آماری که از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای چاراویماق اعلام شده منطبق با آمارصحیح جمعیت این شهرستان نیست.

تقویمی افزود: این موضوع باعث شده تا در تقسیم اعتبارات، سهمیه و توسعه و آبادانی تاثیر مستقیمی داشته باشد و این آمار ناصحیح نه تنها شهرستان را دچار مشکلات اعتباری در توسعه و آبادانی کرده بلکه درآمار باسوادی و بی سوادی نیز تاثیرگذار بوده است. وی افزود: متاسفانه درصد بی سوادی شهرستان زیاد نشان داده می شود و این درصد بی سوادی با آمارجمعیت همخوانی ندارد و این درحالیست که درصد باسوادی درسال 97 در بین گروه سنی 10 تا 49ساله 88 درصد بوده است.

شهرستان چاراویماق با 31 هزار نفر جمعیت در 150کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.