آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۷۹
شهرستان ها
۷

آزادی 12 زندانی غیرعمد در خوزستان

اهواز- خبرنگار کیهان: معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان از آزادی 12 زندانی جرائم غیرعمد از محل کمک های خیرین و کمک های اوقاف به ستاد دیه استان خوزستان خبر داد.

«حجت الاسلام مرتضی فرهادی نژاد» در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: اعتبار جمع آوری شده برای این اقدام از محل کمک اوقاف برای هشت زندانی 134 میلیون تومان و از محل کمک خیرین برای چهار زندانی 80 میلیون تومان بود که به سازمان زندان ها و ستاد دیه اهدا شد. وی پیرامون تغییرات طرح شمیم حسینی در خوزستان نیز گفت: امسال این برنامه از حالت نمایشگاه عرضه اقلام به هیئات خارج و حواله هایی به صورت مستقیم در اختیار هیئت های مورد تایید سازمان تبلیغات اسلامی قرار داده شد تا آنها با مراجعه به بنکداران اقلام مورد نیاز خود را تهیه و بنکداران با اوقاف تسویه حساب کنند. فرهادی نژاد افزود: در قالب این طرح 301 هیئت مذهبی با معرفی سازمان تبلیغات اسلامی حواله هایی را بین 200 تا 500 هزار تومان دریافت کردند.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان در ادامه بیان داشت: در ایام اربعین نیز موکب سازمان اوقاف در پایانه مرزی چذابه برپا و استان های یزد و اصفهان به عنوان معین خوزستان در برپایی این موکب انتخاب شده اند. فرهادی نژاد همچنین از اجرای طرح مهر تحصیلی با هدف کمک به دانش آموزان بی بضاعت در خوزستان خبر داد و گفت: در قالب این طرح کیف و لوازم التحریر با کیفیت تولید ملی به دانش آموزان بی بضاعت اهدا می شود. وی گفت: امسال تاکنون 700 بسته از محل نیات واقفان و کمک خیرین به قیمت هر بسته 116 تا 136 هزار تومان تهیه شده و در تلاش هستیم این تعداد را به بیش از 1000 بسته برسانیم.