آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۷۰۱
مسکن و عمران
۷

خبر

5 پروژه عمرانی اولویت دار پایتخت

معاون عمرانی شهردار تهران اعلام کرد: پروژه بزرگراهی شهید رستگار، شهید بروجردی، پروژه استاد معین؛ زیر گذر آزادی، پروژه کوی نصر و پروژه مجتمع فرهنگی رازی که در کنار برج طغرل قرار دارد پنج پروژه اولویت دار مدیریت شهری هستند که تا پایان سال این پروژه ها به اتمام می رسند و تقریبا می توان گفت در هیچ کدام از این پروژه ها عقب افتادگی جدی نداریم.

صفا صبوری دیلمی در گفت و گو با خبرگزاری مهر گفت: در بودجه سال 98 شهرداری تهران، تکمیل این پروژه مشارکتی تعریف شده است، سازمان مشارکت های شهرداری تهران به دنبال سرمایه گذار برای تکمیل این پروژه است و پس از پیدا شدن سرمایه گذار این پروژه نیز تکمیل می شود و جزو پروژه هایی نیست که شهرداری اعتبار برای آن پیش بینی کرده باشد. وی با اشاره به سرانجام پروژه های عمرانی که بیش از 90 درصد پیشرفت داشته اند، گفت: در هر دوره از شهرداری تهران تعدادی از پروژه های نیمه تمام وجود دارد که از دوره گذشته به دوره جدید منتقل می شوند و پروژه هایی هم در همان دوره تعریف می شود که این پروژه ها ممکن است در همان دوره به اتمام برسد و شاید هم به صورت نیمه کاره به دوره بعدی شهرداری تهران منتقل شود، به طور مثال برج میلاد در پنج دوره شهرداری تهران کار شده و در یک دوره به اتمام رسیده است. وی ادامه داد: در حال حاضر 70 پروژه در دست اقدام در شهرداری تهران وجود دارد که برخی از این پروژه ها، پروژه های نیمه کاره هستند که به این دوره از مدیریت شهری رسیده و برخی در همین دوره آغاز شده است. برنامه ما در مدیریت شهری این است که تا نیمه اول 1400 تمام پروژه های نیمه کاره ای را که تحویل گرفته ایم براساس زمان بندی انجام شده به اتمام برسانیم. معاون شهردار تهران اضافه کرد: تعدادی از پروژه های عمرانی نیز از سال 97 تا 1400 تعریف شده اند که آن پروژه ها نیز بر اساس زمان تعریف شده برخی تکمیل و تعدادی نیز ممکن است زمان بندی طولانی مدتی داشته باشد؛ به طور مثال 3 یا 4 ساله باشند بنابراین تکمیل آن به دوره بعدی مدیریت شهری تهران خواهد رسید.

مترو نقشی در فرونشست های تهران ندارد

مدیرعامل متروی تهران نقش حفاری های مترو در فرونشست زمین را رد کرد. علی امام در گفت وگو با «ایسنا» در واکنش به برخی انتقادات مبنی بر نقش و تاثیر حفاری های مترو در گذشته در فرونشست زمین در پایتخت گفت: مترو نقشی در فرونشست زمین پایتخت ندارد. وی با بیان اینکه در پی حفر تونل های مترو گاه شاهد فرو ریزش زمین هستیم گفت: فرو ریزش معابر در تهران که بعضا با حفر مترو در تهران بروز می کند عمدتا به علت شکستگی لوله های خدماتی همچون آب است که موجب شستگی خاک شده و در نهایت با خالی شدن خاک زیر آسفالت، حفره هایی در معابر ایجاد می شود.مدیرعامل متروی تهران با بیان اینکه فروریزش با فرو نشست متفاوت است و حفر مترو ارتباطی با این پدیده ندارد، گفت: علت اصلی ایجاد فرونشست در تهران، خالی شدن سفره های آب های زیرزمینی و نه حفر مترو است.